cs   en   de  

EEM

Electronic Engineering MagazineEEM – přináší praktické informace, témata a trendy z oblasti vývoje, výroby a aplikace elektroniky v moderních odvětvích českého a slovenského průmyslu.

Stoprocentní oborové zaměření na elektronický průmysl, profesionální grafické a redakční zpracování, kvalitní typografický produkt a skutečná adresnost odborníkům a pracovníkům s rozhodujícími pravomocemi v tomto oboru vytváří z EEM platformu pro absolutně cílené předání informace stávajícím a budoucím zákazníkům.

 


 

Nové osciloskopy Rohde & Schwarz

Kvalita, spolehlivost, inovace.

Společnost Rohde & Schwarz rozšiřuje své portfolio osciloskopů o řady R&S®RTM3000 a R&S®RTA4000. Jejich 10bitové vertikální rozlišení, nejlepší ve své třídě, umožňuje provádět měření výkonu, která splňují nejpřísnější požadavky moderní elektroniky. Řada R&S®RTA4000, která je ideální rovněž pro analýzu sériových protokolů, nabízí hloubku paměti až do 1 G‑vzorku.

Osciloskop R&S®RTM3000 nabízí šířky pásma 100 MHz, 200 MHz, 350 MHz, 500 MHz a 1 GHz. Tyto přístroje zahrnují patentovaný 10bitový AD převodník 5 G‑vzorků/s. Každé ...

 


 

Kdy je nutné přejít z FR4 k materiálům pro High Speed

Diskutujeme desky plošných spojů

DPS jsou kritickou součástí elektronických systémů pro svou jedinečnost, na rozdíl od ostatních komponentů, které jsou – svým velkým množstvím odběratelů – pod veřejnou kontrolou. DPS jsou také dominantní komponentou v elektrotechnických sestavách, protože se v nich sdružuje a zhodnocuje práce lidí mnoha profesí vykonané ještě před jejich konstrukcí a návrhem. Řada profesí pak pracuje s DPS po jejich výrobě a očekává jejich standardní chování a vlastnosti z projektové dokumentace. Konstruktéři DPS stojí před velkou odpovědností. „Budou navrhované el. obvody na laminátu FR4 pracovat pro jejich vysokou přenosovou rychlost a vysokou frekvenci vždy správně? A jestliže nebudou, kam obrátit pozornost?“ Tyto a další otázky jsou specifické k různorodým povahám řešených úloh a vyžadují pečlivě promyšlenou analýzu jejich rozdílných charakteristik. ...

 


 

EDITORIAL: Don’t panic!

….AI, IoT, CLOUD, BIG DATA, MACHINE LEARNING, DIGITAL FAKTORY a samozřejmě INDUSTRY 4.0.

Až z toho jde hlava kolem. Klasickým překladem těchto termínů se aktuálního významu nedopátráme. Proud technických informací je stále a stále silnější. Je jich všude plno a přitom reálně nejsou zcela relevantní. Když se člověk něco dozví, tak už je to často technická historie. Jak to tedy je? Žijeme v přítomnosti nebo už v minulosti?

Na tuto otázku mně odpověděl start rakety Falcon Heavy Muscovy společnosti SpaceX. Tento bezprecedentní počin, který opět posunul hranice techniky, nás katapultoval do budoucnosti. Ano, vše co teď prožíváme bylo donedávna reálně uskutečnitelné v daleké budoucnosti.

Je tedy potřeba se opět vrátit zpět na „Zemi“ a do přítomnosti. Pojďme si znovu nastavit budoucnost – třeba projektem intergalaktické dálnice. Ale pozor na Vogony!

Přeji jen ...

 


 

Poslední čísla našich časopisů