cs   en   de  

KOVOINZERT

Časopis KOVOINZERT je odborný a inzertní časopis poskytující informace ze strojírenství a kovozpracujícího průmyslu.

V České republice vychází KOVOINZERT 3x ročně a na Slovensku 1x ročně ve formě samostatného vydání určeného pro slovenské čtenáře.

 

 


 

Problematika globoidních převodů

náhled

Rád bych Vám představil rodinnou firmu Antonín Pártl ozubená kola se sídlem v obci Brloh na Českokrumlovsku. Firma byla založena v roce 1991 a od počátku se soustředila na výrobu přesně obráběných dílců. Později začala vyrábět také díly do převodových skříní a tyto rovněž opravovat. V této souvislosti došlo k rozvoji výroby především ozubených kol, pastorků a hřebenů. Nyní úspěšně pokračuje v tradici této výroby syn zakladatele s nově nazvanou firmou Pártl Gear s. r. o.

Firma se zabývá výrobou ozubení, tj. ozubených kol, hřebenů, šneků, výrobou atypických součástí a opravami převodovek. Častým předmětem opravy jsou šnekové převodovky. Příčinou poruchy je téměř vždy opotřebení šnekového soukolí, které většinou končí až úplným „smetením“ zubů šnekového kola (obr. č. 1).

 


 

Inteligentní nastavení upínacího tlaku zrychluje výměnu nástroje

Schunk-logo

Rychlejší „tempo“ a maximální procesní bezpečnost při výměně nástroje slibuje stacionární čtecí systém TRIBOS Fixscanner firmy SCHUNK u přesných upínačů nástrojů TRIBOS pro mikroobrábění. Systém k inteligentnímu nastavení upínacího tlaku je na upínací jednotku TRIBOS SVP pevně namontován a kabelovým konektorem spojen s řídicím systémem. Při výměně nástroje obsluha jako dosud zkombinuje přesný upínač s příslušnou redukční vložkou SRE a vloží vzniklou sestavu do k tomu určenému otvoru v upínací jednotce. V této fázi čtecí systém zaregistruje přes datový matriční kód na redukční vložce potřebný upínací tlak a automaticky ho na jednotce ...

 


 

Společnosti 3M a Festool představují komplexní řešení pro opravy automobilů

3M-logo

Společnost 3M spojila síly s prémiovou značkou elektrických nástrojů Festool a společně přináší efektivní a ekonomická systémová řešení pro odvětví přípravy povrchu a povrchové úpravy před lakováním v automobilovém průmyslu. V lednu 2017 uvedou společnosti 3M a Festool v Evropě systém Total Automotive Sanding system, první kompletní společně vyvinuté řešení určené pro odborníky v oboru lakování automobilových karoserií.

Na základě výsledků rozsáhlého průzkumu v opravárenských dílnách připravili odborníci ze ...

 


 

Poslední čísla našich časopisů