cs   en   de  

machining & tooling magazine

machining & tooling magazine je specializovaný časopis zaměřený na české a slovenské firmy zabývající se obráběním kovů od kusové po velkosériovou výrobu.

Jedinečné stoprocentní zaměření časopisu výhradně na obor obrábění, odbornost a exkluzivní provedení jsou zárukou vaší prestižní a účinné prezentace. Více jak deset let naší praxe v oblasti strojírenství a automobilového průmyslu se odráží ve špičkové, pečlivě sestavené databázi adresátů časopisu, kde najdete rozhodující pracovníky z oboru obrábění.

 


 

Nové nástrojové držáky jsou zajímavou příležitostí k dalšímu růstu

Metodu PrimeTurning™ lze nyní využívat i na víceúčelových strojích a vertikálních soustruzích

Společnost Sandvik Coromant, jejíž specializací jsou obráběcí nástroje a nástrojové systémy, představila novou řadu axiálních a pro víceúčelové stroje určených nástrojových držáků CoroTurn® Prime, které mají obrobnám usnadnit přechod na novou metodu PrimeTurning™, umožňující soustružení ve všech směrech. Jejich zařazení do nabídky umožňuje uživatelům maximální využití výhod metody PrimeTurning na víceúčelových obráběcích centrech typu turn-mill a na vertikálních soustruzích. Připočteme-li ještě stávající sortiment radiálních nástrojových držáků, má nyní společnost Sandvik Coromant k dispozici ucelenou nabídku pro operace, využívané při obrábění metodou PrimeTurning.

 


 

TOS VARNSDORF na EMO 2017

Největší evropský veletrh EMO 2017 se konal ve dnech 18. až 23. září v německém Hannoveru. Společnost TOS VARNSDORF na něm představila svoji letošní novinku – multifunkční horizontální obráběcí centrum WHT 110 C. Tento stroj byl poprvé předveden odborné veřejnosti v březnu tohoto roku, poté byl hlavním magnetem červnového Zákaznického dne TOSday.

Obráběcí centrum WHT 110 C je prvním členem nově koncipované řady obráběcích strojů WHT 110 / 130 (C). Je to horizontální obráběcí stroj vhodný pro nejnáročnější operace, které vyžadují přesné vrtání, řezání závitů, karuselování nebo frézovaní. Stroje řady WHT mohou být koncipovány také jako obráběcí centra, která uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších aplikací v takových odvětvích, jako jsou letecký průmysl, energetika, zemní práce, ropný průmysl a obecné strojírenství. ...

 


 

Maximální flexibilita a efektivnost u silových svěráků

Systém nosných čelistí TANDEM TBA-D firmy SCHUNK promění svěráky TANDEM plus na flexibilně použitelné siláky: poprvé je možné s upínacími vložkami z programu standardních upínacích čelistí SCHUNK pro stacionární upínání obrobků obsáhnout flexibilně všechny upínací rozsahy.

Místo mnoha různých speciálních čelistí stačí uživatelům se systémem TANDEM TBA-D už jen několik standardních vložek, které jsou rychle konfigurovatelné a obvykle k dispozici skladem. Tím se sníží na minimum jak objem investic, tak i doba pro realizaci vhodného upínacího řešení. Díky standardnímu rozhraní jsou pro upnutí ...

 


 

Poslední čísla našich časopisů