cs   en   de  

machining & tooling magazine

machining & tooling magazine je specializovaný časopis zaměřený na české a slovenské firmy zabývající se obráběním kovů od kusové po velkosériovou výrobu.

Jedinečné stoprocentní zaměření časopisu výhradně na obor obrábění, odbornost a exkluzivní provedení jsou zárukou vaší prestižní a účinné prezentace. Více jak deset let naší praxe v oblasti strojírenství a automobilového průmyslu se odráží ve špičkové, pečlivě sestavené databázi adresátů časopisu, kde najdete rozhodující pracovníky z oboru obrábění.

 


 

Jak vytvořit dokonalé digitální dvojče

Digitalizace výběru nástrojů a vytváření nástrojových sestav přináší zvýšení efektivity obrábění

Stejně tak, jako lze s pomocí pokročilých strategií a technologií obrábění docílit efektivity vlastního obráběcího procesu, existuje celá řada možností, jak dosáhnout zlepšení už v předcházející fázi výrobního procesu, ve fázi konstrukce a plánování. Zde může digitalizace dříve manuálních procesů, jako je výběr jednotlivých nástrojů nebo vytváření nástrojových sestav, pomoci výrazně zvýšit efektivitu a bezpečnost obrábění. V praxi tak mohou být údaje o obráběcích nástrojích shromažďovány přesněji a následně využity pro vytvoření přesné podoby jejich digitálního dvojčete – funkce, která se u moderních pracovních postupů stala naprosto stěžejní z hlediska předcházení chybám ve fázi obrábění. V ...

 


 

Bezhroté brusky – specifický segment trhu

Přehled sortimentu firmy PALMARY – jednoho ze světových lídrů v oblasti technologie bezhrotého broušení

Každý­ strojař ­se ­ve ­své ­praxi ­jistě ­setkal ­s ­běžnými ­bruskami ­pro ­univerzální ­použití­ – ­ať ­již ­pro ­rovinné ­broušení ­desek ­na­ brusce ­na ­plocho, ­nebo ­pro ­broušení ­rotačních dílů ­na ­hrotové brusce. Tyto­ typy ­strojů ­jsou ­na ­trhu ­k ­dispozici ­v ­mnoha ­velikostech ­a ­variantách, ­v konvenčním ­i ­CNC ­provedení ­a ­v ­nabídce ­je ­má ­celá ­řada ­výrobců ­i prodejců.

V oblasti bezhrotého broušení je ...

 


 

Chapadlo SCHUNK PGN-plus-P a jeho digitálně poháněná verze PGN-plus- E

PGN-plus-P se vyznačuje třemi technickými inovacemi. Zaprvé – vylepšení vícezubého vedení. Zvětšením rozměru mezi šesti zuby patentovaného vícezubého vedení umožňuje vyšší momentové zatížení a tím použití delších prstů. K zajištění perfektního lícování je i u nové generace chapadel každá jednotlivá základní čelist náročně ručně broušena a umístěna do příslušného těla chapadla. Zadruhé – permanentní mazání průchozími mazacími kapsami ve vedení. Právě u krátkých zdvihů způsobuje princip mazání minimálním množstvím zvláště rychlé a rovnoměrné rozložení maziva, čímž je chapadlo téměř bezúdržbové a dále si prodlužuje životnost. Zatřetí – PGN-plus-P disponuje větším pístem, čímž vzrůstá upínací síla a může být manipulováno s vyššími hmotnostmi.

Mechatronická verze

 


 

Poslední čísla našich časopisů