cs   en   de  

machining & tooling magazine

machining & tooling magazine je specializovaný časopis zaměřený na české a slovenské firmy zabývající se obráběním kovů od kusové po velkosériovou výrobu.

Jedinečné stoprocentní zaměření časopisu výhradně na obor obrábění, odbornost a exkluzivní provedení jsou zárukou vaší prestižní a účinné prezentace. Více jak deset let naší praxe v oblasti strojírenství a automobilového průmyslu se odráží ve špičkové, pečlivě sestavené databázi adresátů časopisu, kde najdete rozhodující pracovníky z oboru obrábění.

 


 

Základová deska spojuje silové svěráky s upínacím systémem nulového bodu

Stacionární upínání obrobků

S okamžitou platností mohou být pneumatické silové svěráky SCHUNK TANDEM KSP plus bezprostředně spojeny s upínacím systémem nulového bodu SCHUNK VERO-S pomocí standardní základové desky. Manuálně ovládané základové desky SCHUNK ABP-h plus mohou být napájeny stlačeným vzduchem zespodu nebo z boku. Integrovaný ventil pro udržení tlaku zajišťuje bezpečné upnutí obrobku i v případě přerušení dodávky stlačeného vzduchu. Tak mohou být upínací bloky použité na všech 3-, 4- a 5osých strojích.

 


 

Kovosvit MAS zve na odborný seminář o využití obráběcích strojů s nástroji Sandvik Coromant

Společnost Kovosvit MAS uspořádá dne 31. května tradiční technologický seminář. Na akci, kterou strojírenský podnik ze Sezimova Ústí pořádá vždy v sudý rok, letos uvidí účastníci ukázky obrábění s použitím nástrojů od společnosti Sandvik Coromant. Zástupci této společnosti budou obchodním partnerům a zákazníkům Kovosvitu na semináři prezentovat obrábění na vybraných obráběcích centrech z produkce Kovosvitu MAS.

„Pravidelně na podobném typu semináře přivítáme v našem showroomu zhruba osmdesát zájemců z řad našich zákazníků a obchodních partnerů z oboru strojírenství. Program vyplní jak teoretické přednášky, tak praktické ukázky obrábění přímo na strojích. Na připravovaném semináři se zaměříme na prezentaci nových metod obrábění za použití nejmodernějších nástrojů od firmy Sandvik Coromant,“ upřesňuje program semináře Jan Hruška, ...

 


 

GRIPHON – síla v jednoduchosti

EPSON přichází na trh s novým kompaktním scara robotem T3-401S „Griphon“, rovněž s kompaktní cenou 7.500 €. Tento robot je inovativní hlavně díky své jednoduchosti integrace. Řídící jednotka jednotka robotu je kompletně zabudována do těla robotu, tudíž je jeho mechanická instalace v zařízení otázkou několika málo minut. S nosností 3 kg, dosahem ramene 400 mm a zdvihem 150 mm je tak vhodný pro širokou škálu aplikací do přesnosti 0,02 mm. Rychlost instalace robotu do celku stroje je podpořena také přítomnosti napájeného konektoru na jeho rameni (6 vstupů, 4 výstupy), tak aby mohlo být chapadlo robotu jednoduše připojeno a ihned ovládáno. Dále je robot v základu vybaven 18 vstupy a 12 výstupy a Ethernet portem (s možností využití Modbus TCP sběrnice). Minimální náklady na údržbu robotu jsou zaručeny díky absolutnímu odměřování bez použití baterie.

Robot T3 patří rodiny scara ...

 


 

Poslední čísla našich časopisů