cs   en   de  

NÁSTROJÁRNA+

Nástrojárna+ je specializovaný časopis pro české a slovenské nástrojárny. Prestižní obsahová a polygrafická úroveň časopisu a stoprocentní oborové zaměření výhradně na nástrojárny jsou platformou pro oslovení firem zabývajících se výrobou forem, nástrojů a přípravků. Časopis je rozesílán aktivním direct mailovým způsobem na naši jmennou databázi klíčových pracovníků v nástrojárnách. Oslovujeme rozhodující pozice ve výrobě, technologii, konstrukci a technickém managementu. Naše databáze je jedinečná. V oblasti nástrojáren se osobně pohybujeme od roku 1995. Od roku 1998 vydáváme specializované průmyslové tituly ve strojírenství, obrábění, automobilovém průmyslu, plastikářském průmyslu a výrobě elektroniky. Ve všech těchto oborech mají nástrojárny klíčovou roli. Jsou pevně integrovány do procesu technologie výroby v těchto oblastech. A právě v lisovnách plastu, automobilovém průmyslu a strojírenství nacházejí produkty nástrojáren své hlavní uplatnění. Časopis Nástrojárna Plus proto těží z naší dlouholeté kompetence v těchto oborech.

 


 

Unikátní technologie čipování elektrod zvyšuje efektivitu výroby forem

Firma PENTA TRADING, spol. s r.o., ve spolupráci s firmou technology-support s.r.o. představila na letošním mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně novou technologii přenosu informací z CAD/CAM softwaru Cimatron pro programování EDM hloubicích strojů PENTA CNC.

Hlavní předností tohoto automatizovaného postupu je předcházení chybám, ke kterým při manuálním zadávání nevyhnutelně dochází. Veškerá data, včetně pozice nájezdu elektrody, jsou automaticky převáděna přímo ze softwaru Cimatron, kde byla elektroda vytvořena na modelu vyráběné součásti. Systém je zcela nezávislý na jakémkoli serverovém propojení a nemůže se stát, že by při výpadku serveru stroj přestal pracovat. „Výhodou, oproti standardním metodám, je výrazné usnadnění a urychlení celého procesu zadávání hloubicích parametrů,“ říká manažer divize PENTA CNC Jaroslav Kohout, tvůrce tohoto systému.

 


 

COMPACT LINE – 6osá CNC bruska s vysokou přesností a flexibilitou

COMPACT LINE je vysoce přesná a flexibilní 6osá nástrojová bruska na výrobu vyměnitelných destiček z karbidu wolframu, cermetu, keramiky, PCBN a PKD.

Se svou výkonnou technologií v minimálním prostoru COMPACT LINE nastavuje nový standard ve výrobě tvarově složitých vyměnitelných destiček. Za použití nově vyvinuté opční 6. osy je teď COMPACT LINE perfektním strojem pro obvodové broušení. Vytvoření negativních fazetek na řezných hranách vyměnitelných destiček je umožněno novou, optimalizovanou kinematikou stroje a nově vyvinutou C-osou. Vedlejší časy jsou minimalizované díky krátkým posuvům v osách a zabudovanému robotu od firmy Fanuc. Plně integrovaný 6osý robot podporuje obratné zacházení s polotovary a nabízí vysoký stupeň flexibility pro autonomní manipulaci se složitými profilovými destičkami.

 


 

MEX | reportáž

Reportáž z veletrhu MOULDING EXPO 2017, kterého jsme se tentokrát účastnili jako vystavovatelé s vlastní samostatnou expozicí

Úvodem je potřeba říci, že veletrh MOULDING EXPO – zkráceně MEX – není menším bratrem většího a známějšího AMB, který proslavil stuttgartské výstaviště i mezi českými strojaři, ale samostatnou, velmi specifickou oborovou výstavou. Pokud jste nástrojař a pracujete v Česku nebo na Slovensku, tak se jednou za čas na podobnou výstavu podívejte, protože tady můžete vidět kompletní nabídku pro nástrojářskou výrobu od prvotní myšlenky až po velkosériovou výrobu. Celá šíře nástrojařiny je tu dobře patrná, protože vystavovatelé jsou seřazeni do jednotlivých sekcí a tyto skupiny pak do jedné ze čtyř hal. Pro představu, jedna hala zde je velikostí někde mezi pavilony „V“ a „P“ brněnského výstaviště, tudíž jde o docela velkou plochu výstavy. Mezi ...

 


 

Poslední čísla našich časopisů