cs   en   de  

EEM

Electronic Engineering MagazineEEM – přináší praktické informace, témata a trendy z oblasti vývoje, výroby a aplikace elektroniky v moderních odvětvích českého a slovenského průmyslu.

Stoprocentní oborové zaměření na elektronický průmysl, profesionální grafické a redakční zpracování, kvalitní typografický produkt a skutečná adresnost odborníkům a pracovníkům s rozhodujícími pravomocemi v tomto oboru vytváří z EEM platformu pro absolutně cílené předání informace stávajícím a budoucím zákazníkům.

 


 

Šéfové firem a vládních úřadů vnímají Průmysl 4.0 pozitivně

Své organizace ale nepovažují za připravené

Nejvyšší manažeři firem a státních úřadů z celého světa nevěří, že jejich organizace dokáží ovlivnit a využít příležitosti, které nabízí Průmysl 4.0. Vyplývá to z celosvětového průzkumu Deloitte „The Fourth Industrial Revolution is Here – Are You Ready?” (Čtvrtá průmyslová revoluce je tu – jste připraveni?)

Pro Průmysl 4.0 je charakteristické snoubení analogových technologií s digitálními, například s prvky datové analytiky, umělé inteligence, kognitivních počítačových systémů a internetu věcí (IoT). Deloitte se v průzkumu dotazoval celkem 1 600 manažerů z 19 zemí. S řadou z nich navíc vedl osobní rozhovory, při nichž zkoumal jejich připravenost využít Průmysl 4.0 způsobem, který přinese užitek zákazníkům, zaměstnancům, odborným komunitám a dalším zainteresovaným skupinám.

„Tento průzkum jsme ...

 


 

Aktuální výzkum: Roboti s jemným citem

Inteligentní roboti vnímají své okolí a reagují na něj. Potřebují k tomu senzory, které simultánně zachycují různé fyzikální události. Vědci v Ústavu technologií v Karlsruhe (Karlsruher Institut für Technologie (KIT)) vyvinuli multimodální senzory, které detekují jak pohyby, tak doteky a ideálně doplňují optické systémy.

Roboti mohou místo člověka vykonávat monotónní, těžké nebo nebezpečné práce. Jejich využití se už prosadilo v mnoha oblastech hospodářské činnosti, v průmyslové výrobě, údržbě, logistice nebo zemědělství. Inteligentní robot se vyznačuje tím, že vnímá své okolí a reaguje na něj. Může tak provádět komplexní úkoly, například uchopovat neznámé objekty a přitom při bezpečné interakci s člověkem flexibilně jednat.

Inteligentní roboti k tomu potřebují senzory, které jim zprostředkují informace o jejich okolí. Tak jako člověk využívá ...

 


 

PWM (= pulzně šířková modulace) řízení pro efektivní inteligentní osvětlení

Efektivní řízení světelných diod (LED) v osvětlovacích systémech je jen částí řešení, tyto systémy musí být také schopny automaticky reagovat na změny v podmínkách, jako je okolní světlo, a na změny požadavků, které mohou být signalizovány přes síťové spojení.

Snímače v blízkosti světelné soustavy mohou určit nejvhodnější úroveň umělého osvětlení. Při použití jako například inteligentní skleníky, cylindrová svítidla a pouliční osvětlení mohou být diody LED úplně vypnuty, když jsou okolní podmínky příznivé, a postupně se spouštět, jak se stmívá.

V zásadě je svítivost poskytovaná světelnými diodami jednoduše ovladatelná. Světelný výstup LED je přibližně lineární funkcí propustného proudu. Pro zajištění konzistentního osvětlení vyžaduje LED konstantní proud měniče. Množství požadovaného proudu závisí nejen na LED, ale také na faktorech ...

 


 

Poslední čísla našich časopisů