cs   en   de  

EEM

Electronic Engineering MagazineEEM – přináší praktické informace, témata a trendy z oblasti vývoje, výroby a aplikace elektroniky v moderních odvětvích českého a slovenského průmyslu.

Stoprocentní oborové zaměření na elektronický průmysl, profesionální grafické a redakční zpracování, kvalitní typografický produkt a skutečná adresnost odborníkům a pracovníkům s rozhodujícími pravomocemi v tomto oboru vytváří z EEM platformu pro absolutně cílené předání informace stávajícím a budoucím zákazníkům.

 


 

Hluboké gravírování laserem

Pulzní lasery se pro gravírování používají již velkou řadu let, nicméně sublimace většího objemu materiálu byla vždy časově velmi náročná. Vývojem pulzních laserů stále vyšších výkonů je možné zefektivňovat mimo jiné právě aplikace laserového gravírování, zejména pak velmi hlubokého gravírování.

Pod pojmem velmi hlubokého gravírování rozumíme aplikace, při kterých je dosahována hloubka gravírování vyšší než 0,1 mm. V principu se laserové gravírování podobá aplikaci laserového popisu, ovšem s cílem nevytvářet kontrast na ...

 


 

Jak vybírat výrobce/dodavatele neosazených DPS zvláště pro hromadnou výrobu

DPS jsou kritickou součástí elektronických systémů pro svou jedinečnost, na rozdíl od ostatních komponentů, které jsou svým velkým množstvím odběratelů pod veřejnou kontrolou. DPS jsou také dominantní komponentou v elektrotechnických sestavách, protože se v nich sdružuje a zhodnocuje práce lidí mnoha profesí vykonané ještě před jejich konstrukcí a návrhem. Řada profesí pak pracuje s DPS po jejich výrobě a očekává jejich standardní chování a vlastnosti z projektové dokumentace.

Teprve čas prověří komplexní kvalitu odvedené práce. Nejlepší (z pohledu konstruktéra) je, když o nich dále nevíme, žijí si svým životem v předepsaných kolejích až do své předem plánované řízené likvidace. Elektrotechnické produkty přitom prochází třemi rozdílnými údobími: vývojovou fází, zkušební výrobou a konečně hromadnou produkcí. ...

 


 

Přímá konektivita pro IoT řešení

od koncových zařízení až po cloudové analytické systémy

Stavba integrovaných návrhů pro tolik diskutovaný internet věcí (IoT) nebyla nikdy tak snadná. Existuje nepřeberné množství kompaktních jednodeskových počítačů, z nichž některé nabízejí bezdrátovou konektivitu, která slibuje usnadnit vývoj návrhů založených na konceptu IoT. Ať již stavíte několik zařízení ke snímání podmínek prostředí pro aplikaci v oblasti průmyslové automatizace nebo domácí bránu pro monitorování spotřeby energie a řízení vytápění, zajisté existuje cenově dostupná výpočetní platforma, která bude pro návrh ideální.

Ačkoli se mnoha vývojářům integrovaných zařízení může zdát, že mají hardwarové aspekty návrhu svého systému pod kontrolou, v otázce toho, kam budou data generovaná těmito zařízeními odesílána a jak budou ...

 


 

Poslední čísla našich časopisů