cs   en   de  

Plastics Production

Plastics Production je specializovaný časopis pro české a slovenské firmy zabývající se průmyslovým zpracováním plastů (setů, gumy, kompozitních materiálů…).

Přináší praktické informace, témata a trendy podnikům v oboru průmyslové plastikářské výroby. Informuje o materiálech, zpracování, výrobě, produktech a trzích.

Jedinečné stoprocentně oborové zaměření a dokonale propracovaná databáze adresátů vytváří z Plastics Production platformu pro absolutně cílené předání informace o nabídce Vaší firmy výrobcům a dodavatelům.

Plastics Production je určen pro prestižní a účinnou prezentaci, čemuž odpovídá exkluzivní provedení časopisu.

 


 

Mechanický regulátor teploty formy

svoboda logo

Jak udržet konstantní teplotu forem během lisování? To je otázka, se kterou se potýká řada lisoven. Obecně byly dva způsoby řešení – buď se teplota formy neřešila a chladilo se na nejnižší možnou teplotu, včetně všech negativních průvodních jevů, jako jsou nekorektní rozměry, vysoké napětí ve výlisku, nebo problémy s povrchem atd.

Druhou variantou pak bylo zakoupení drahého temperačního přístroje, který ovšem v některých provedeních má problémy udržet konstantní teplotu formy například při přerušení výroby. Navíc se jedná o přístroje a aktivním výhřevem, tedy spotřebou elektrické energie. Na trhu je ...

 


 

Seminář INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ FOREM 2017

cecho_logo2

 Zveme Vás na odborný seminář – Inovativní řešení forem 2017, pořádaný společností CECHO – BOHUMIL CEMPÍREK s.r.o. 

Přečíst článek

 


 

AIRTECT – úniky plastu pod kontrolou

svoboda logo

Obrázek 1 - zatečený horký systém

Systém Airtect by se dal velmi jednoduše představit jako systém, který zabraňuje kompletnímu zatečení horkých systémů, a/nebo strojů – viz obrázek 1 a 2.

Ovšem problematika úniku plastu není tak jednoduchá, jak na první pohled vypadá.

Díky snižování základních (nákupních) cen na pořízení formy dochází ke snižování kvality základního materiálu formy a formy celkově, čímž se problematika úniku plastů dostává stále častěji do popředí.

 


 

Poslední čísla našich časopisů