cs   en   de  

Plastics Production

Plastics Production je specializovaný časopis pro české a slovenské firmy zabývající se průmyslovým zpracováním plastů (setů, gumy, kompozitních materiálů…).

Přináší praktické informace, témata a trendy podnikům v oboru průmyslové plastikářské výroby. Informuje o materiálech, zpracování, výrobě, produktech a trzích.

Jedinečné stoprocentně oborové zaměření a dokonale propracovaná databáze adresátů vytváří z Plastics Production platformu pro absolutně cílené předání informace o nabídce Vaší firmy výrobcům a dodavatelům.

Plastics Production je určen pro prestižní a účinnou prezentaci, čemuž odpovídá exkluzivní provedení časopisu.

 


 

Společnosti Ford a Jose Cuervo® spolupracují na výrobě automobilových součástí z agáve

Ford Motor Company spojuje síly se společností Jose Cuervo®. Oba partneři budou spolupracovat na vývoji nového bioplastu vhodného k výrobě automobilových součástí. Vstupní surovinou je přitom vláknina z rostliny agáve, která zůstane poté, co se dužina rostliny využila pro výrobu tequilly.

Ford a Jose Cuervo® prověřují možnosti využití nového bioplastu ve výrobě interiérových i exteriérových dílů, jako jsou kabelové svazky, jednotky ventilace nebo odkládací schránky. Dle předběžných poznatků se nový materiál jeví velmi slibně díky své trvanlivosti i estetickým vlastnostem. Úspěšný vývoj udržitelného kompozitu by mohl vést ke snížení hmotnosti součástí vozu a následně i spotřeby paliva. Další výhodou je skutečnost, že nový materiál by nahradil látky vyráběné z ropy, a přinesl tak ...

 


 

Nový výrobní závod IAC v České republice zahajuje výrobu zvukové izolace z lehkého plastu

IAC Přeštice 2, Česká republika

Přední světový dodavatel automobilových interiérů International Automotive Components (IAC) oznámil zahájení provozu nového výrobního závodu Přeštice 2 v Přešticích v České republice, který bude vyrábět jedinečnou lehkou vstřikovanou plastovou izolaci automobilových interiérů pro zajištění dokonalého odhlučnění interiéru vozidla. Výrobky bude dodávat dvěma evropským výrobcům originálních automobilových dílů (OEM). Jakmile začne očekávaný hlavní program výroby automobilových dveřních obkladů, předpokládá se dosažení plné výrobní kapacity závodu v roce 2018.

 


 

ENGEL na veletrhu K 2016: Systémová kompetence, blízkost zákazníkovi a systém inject 4.0 jsou zárukou dalšího růstu

ENGEL at K 2016 economic affairs Picture 6a

Pro aktuální hospodářský rok 2016/17 počítá společnost ENGEL AUSTRIA s růstem zhruba deseti procent, prohlásilo vedení podniku na začátku veletrhu K v říjnu 2016 v Düsseldorfu. Vedoucí světový veletrh odvětví zpracování plastů a kaučuku vysílá důležité impulzy do druhé poloviny hospodářského roku společnosti ENGEL. Hlavními hnacími silami růstu jsou aktuální digitální produkty a řešení pro chytrou továrnu, které tvořily jádro veletržní prezentace rakouského výrobce vstřikovacích strojů a systémového odborníka.

 


 

Poslední čísla našich časopisů