ABB představuje již 7. generaci velkých průmyslových robotů

Nejnovější řada robotů ABB je výsledkem více než třicetileté evoluce a posouvá laťku v tomto odvětví opět o něco výše

Společnost ABB již více než třicet let pravidelně vylepšuje svoji řadu velkých průmyslových robotů tak, aby stále odpovídaly potřebám moderní výroby. Díky rozsáhlým zkušenostem, pochopení potřeb zákazníků a vysoké technické kapacitě, vyrábí společnost ty nejodolnějších a nákladově nejefektivnějších stroje. Představením 7. generace robotů řady IRB 6700 ABB znovu zvedla laťku v tomto oboru o něco výše. Roboty se pyšní mnoha vylepšeními nové generace, jež vedou k co nejnižším celkovým nákladům vlastnictví.

V nové řadě se podařilo zvýšit nejen přesnost, užitečné zatížení a rychlost, ale také došlo ke snížení spotřeby energie o 15 % a zjednodušení provozu. Když se pracovníci ABB rozhodovali, které zlepšovací návrhy zapracovat, zkoumali podrobné zprávy z terénu ohledně fungování předchůdce IRB 6700 a úzce spolupracovali se zákazníky v rámci celoroční studie.

Od počátku bylo naším cílem vyrobit robota, který by se vyznačoval co nejnižšími náklady vlastnictví,“ říká Ola Svanström, produktová manažerka ABB pro segment velkých robotů. „Když jsme se našich zákazníků ptali, čeho si na našich velkých robotech cení nejvíce, jejich odpověď zněla v podstatě vždy stejně: spolehlivosti. A tak jsme se zaměřili na všechny aspekty naší aktuální produktové řady s cílem vylepšit vše, co se v tomto ohledu vylepšit dá. Nová řada se možná na pohled příliš neliší od svého předchůdce. Důležité jsou ale stovky malých zlepšení, jež se skrývají uvnitř.“

Každý robot z rodiny 6700 byl navržen tak, aby zahrnoval nové řešení Lean ID – Integrated Dressing (ID), díky kterému je dosaženo rovnováhy mezi náklady a odolností na základě integrace nejvíce namáhaných součástí vystrojení dovnitř robota. Díky Lean ID je jednodušší programovat IRB 6700 a snazší předvídat pohyby kabelů, což znamená spolehlivější provoz a delší servisní intervaly kvůli menší intenzitě opotřebení.

Přímým důsledkem úzké spolupráce s našimi dodavateli je to, že robot ABB IRB 6700 je vybaven novou generací přesných, výkonných a spolehlivých motorů a kompaktních převodovek,“ říká Mattias Lovemark, projektový manažer ABB. „Velkou část svých strojírenských dovedností jsme věnovali vývoji co nejodolnějšího robota, který bude dostatečně chráněn, a tudíž připraven fungovat v náročném prostředí reálné výroby. Také jsme ověřovali a testovali více prototypů robotů než kdy dříve, protože jsme chtěli zajistit, aby se námi projektovaná odolnost skutečně prokázala v praxi.“

Při vývoji nového robota byla úroveň náročnosti uvádění do provozu identifikována jako kritické hledisko zlepšování parametru celkových nákladů vlastnictví. Servisní postupy stanovené pro tento stroj byly zkráceny a prodloužily se intervaly mezi nimi. Byl vylepšen přístup k motorům, technická dokumentace týkající se údržby je čtivější a srozumitelnější díky lepším grafickým prvkům a 3D simulaci nazývané „Simstructions“.

Při uvedení na trh bude řada IRB 6700 zahrnovat čtyři varianty užitečného zatížení od 150 do 235 kg s akčním rádiem od 2,65 do 3,20 metrů. Během následujících 18 měsíců přibudou další čtyři varianty určené pro potřeby vyššího zatížení do 300 kg a s menším akčním rádiem u modelů s nižším zatížením.

Na všechny produkty divize ABB Robotika se vztahuje podpora poskytovaná globálními obchodními a servisními organizacemi na více než 100 místech v 53 zemích světa.

ABB (www.abb.cz)  je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 150 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 300 lidí.

Pro více informací kontaktujte:

ABB s.r.o.:
Lucie Jandová, ředitelka PR a marketingové komunikace
tel.: +420 234 322 111
e-mail: lucie.jandova@cz.abb.com