Společnost ABB představuje novou robotickou technologii naváděnou počítačovým viděním

Systém počítačového vidění společnosti ABB poskytuje vyšší spolehlivost pro aplikace naváděné počítačovým viděním, přičemž jejich nastavení trvá jen 25 % času ve srovnání s tradičními řešeními.

  • Hladká integrace: Spolupracuje se softwarem ABB RobotStudio na bázi PC a poskytuje platformu pro snadné a rychlé vytváření úkolů pro počítačové vidění

  • Snadné programování: Operátoři mohou automaticky volit funkce, nastavovat parametry a obsluhovat za reálných podmínek

  • Flexibilní technologie: Nabízí vyšší výpočetní výkon, vysoké rozlišení, špičkové nástroje počítačového vidění, konektivitu a operátorské rozhraní

  • Rychlá instalace: Hladká integrace mezi softwarem na bázi PC a softwarem na bázi řídicího prvku na první zapojení („plug-and-produce“)

ABB Integrated Vision je výkonný systém inteligentní kamery, díky němuž je zavádění robotických aplikací naváděných počítačovým viděním rychlejší a snadnější než kdy dříve. S použitím navádění pomocí 2D počítačového vidění mohou výrobci precizněji sledovat produkty, zdokonalit management dodavatelského řetězce, zvýšit kvalitu, odstraňovat nedostatky u problematických linek a procesů a výrazně rozšířit použití robotické automatizace. Dohromady mohou přínosy robotiky naváděné počítačovým viděním výrazně zlepšit hospodářské výsledky firmy a ušetřit přitom čas, peníze a zdroje.

„Systém ABB Integrated Vision kromě zvýšení kvality a flexibility optimalizuje také kvalitu výroby a maximalizuje inspekci a kontrolu tím, že dává robotům schopnost vidět,“ uvedl Klas Bengtsson, produktový manažer společnosti ABB. „Firmy mohou efektivně využívat robotické systémy naváděné počítačovým viděním, které mohou zvýšit objem výroby a zároveň snížit výrobní náklady, zlepšit kvalitu produktů a omezit nutnost předělávek a počet zmetků.“

Systém ABB Integrated Vision, využívající prvky společnosti Cognex®, používá sofistikované zobrazovací technologie, jako je algoritmus PatMax® patentovaný společností Cognex a určený pro vyspělou lokalizaci dílů. Výsledkem je robustní inspekce, detekce vad, navádění a měření, čímž je zajištěno, že vyrobené produkty splňují ty nejvyšší normy.

Veškeré tyto schopnosti jsou užitečné jen tehdy, je-li snadné je nastavit, zavádět a udržovat. RobotStudio, silný, ale jednoduchý programovací nástroj společnosti ABB na bázi PC, nyní poskytuje platformu pro rychlé a snadné vytváření úkolů pro počítačové vidění. Operátoři mohou volit funkce, nastavovat parametry, obsluhovat za reálných podmínek a vybírat z knihovny obvyklých aplikací počítačového vidění. Inteligentní kamera nabízí tu nejširší řadu zabudovaných komunikačních protokolů, které přímo komunikují s robotem. Zprovoznění robota ve virtuálním světě je jednoduchost sama.

„Použití aplikací systému ABB Integrated Vision je snadné pro pokročilé i začínající uživatele,“ tvrdí Bengtsson. „Operátoři jednoduše připojí kameru k řídicímu prvku robota a jsou připraveni pracovat.“

Všechny produkty společnosti ABB Robotics jsou plně podporovány globální prodejní a servisní organizací ABB Robotics v 53 zemích a na více než 100 místech.

Pro další informace navštivte stránku www.abb.com/robotics.

Další informace pro vydavatele

Společnost ABB (www.abb.com) je přední dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, které umožňují zákazníkům v oblasti rozvodných sítí a infrastruktury zvýšit svůj výkon a zároveň snížit dopad na životní prostředí. Firmy skupiny ABB Group působí ve stovce zemí a zaměstnávají přibližně 145 000 pracovníků.

Společnost ABB Robotics je předním dodavatelem průmyslových robotů. Dodává také software pro roboty, periferní zařízení, modulární výrobní buňky a služby pro úkony, jako je svařování, manipulace, montáž, lakování a povrchová úprava, vychystávání, paletizace a péče o stroje. Ke klíčovým trhům patří automobilový průmysl, výroba plastů, výroba kovů, slévárenství, elektronika, obráběcí stroje, farmaceutický průmysl a výroba potravin a nápojů. Zaměření na silná řešení pomáhá výrobcům zvyšovat produktivitu, kvalitu produktů a bezpečnost pracovníků. Společnost ABB již nainstalovala po celém světě přes 200 000 robotů.