Aero otevřelo novou halu pro montáž podvozků letounů Airbus a českých L-410

Aero je dodává svým významným zákazníkům francouzskému Messier-Bugatti-Dowty a českým Aircraft Industries, a. s. Nový provoz pro výrobu podvozků na ploše více než 530 m2 umožní výrazně navýšit produkci, jež se v roce 2014 oproti předchozímu roku zvýší o 75 % a do budoucna umožní navýšení až na trojnásobek produkce roku 2013.

„Díky novým prostorům tak budeme moci optimalizovat procesy a tím zvýšit efektivitu celého provozu výroby podvozků v Aeru,“ dodal programový manažer Martin Hönig. Aero tak bude moci produkovat až 10 podvozků a podvozkových podsestav za týden.

Výroba podvozků má ve společnosti bohatou historii s výbornými výsledky. Linka je připravena i na produkci podvozků vojenských letounů. Aero tak vytvořilo další pracovní místa a kontinuálně přispívá ke zvyšování zaměstnanosti regionu.

www.aero.cz

Společnost AERO Vodochody AEROSPACE, a. s., která se zabývá vývojem a výrobou vojenských i civilních letadel, je největším výrobcem letecké techniky v České republice. V  oblasti civilního letectví je Aero partnerem nejvýznamnějších výrobců světa. V poslední době na sebe Aero přebralo i rizikovost výroby v podobě risk-sharingových programů, jež zahrnují i vývoj vyráběných leteckých celků. V oblasti vojenských letadel představuje dlouhodobého a spolehlivého partnera řady vojenských letectev světa, kterým za dobu svojí existence dodala téměř 7 000 cvičných a lehkých bojových proudových letadel. Aero je zakládajícím členem Svazu českého leteckého průmyslu.