Armatury MSA

v hodnotě téměř 60 mil. Kč putují do Saúdské Arábie

Společnost MSA, a. s., člen skupiny společností Rimera, dodá kulové kohouty saudskoarabské ropné společnosti Saudi Aramco.

Společnost MSA, a. s. vyhrála tendr na dodávku armatur pro společnost GCC (Gulf Consolidated Contractors Co.) – saudskoarabskou inženýrskou společnost, jež se zaměřuje na stavební projekty v oblasti petrochemie, plynárenství, ale i jiných příbuzných průmyslových oborech (rafinérie, plynárny, továrny na výrobu hnojiv, aj.).

„V průběhu května – července letošního roku této společnosti dodáme celkem 113 armatur o světlostech 2"– 48", class 150–600 a v celkové hodnotě téměř 60 mil. Kč (2,22 mil. EUR). Armatury budou vybaveny elektrickými pohony Limitorque nebo ruční převodovkou,“ charakterizuje zakázku pan Ing. Zdeněk Herudek – manažer prodeje na arabský a indický trh.

„Koncovým zákazníkem expedované zakázky bude saudsko-arabská státní ropná společnost Saudi Aramco. Armatury jsou určeny pro celkem tři projekty. První se týká údržby potrubí plynárny ve městě Uthmaniyah, druhý je spojen s údržbou potrubní sítě továrny na zpracování kapalného zemního plynu ve městě Abqaiq a třetí projekt je určen na výstavbu potrubní sítě plynárny Wasit – největší plynárny, jakou kdy tato společnost vybudovala. Plynárna bude zpracovávat více než 70 mil. m3 zemního plynu za den,“ charakterizuje zakázku pan Mgr. Michal Novák – manažer prodeje na Blízký východ.

Trh Blízkého východu všeobecně je pro nás jedním z hlavních odbytišť. Nejvýznamnějším zákazníkem je zde pro nás saudskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco, se kterou spolupracujeme již více než 10 let. Za tu dobu jsme této společnosti dodali více než 1 500 armatur za téměř 160 mil. Kč (6 mil. EUR). V nejbližší době čekáme potvrzení další objednávky pro tuto společnost na dodávku kulových kohoutů o světlosti 26", class 300–600 a v celkové hodnotě 7,4 mil. Kč (280 tis. EUR).

www.msa.cz