Balluff - svět snímačů

Přímá cesta k efektivnější výrobě vede přes vysoce výkonné snímače. Využívejte dlouholetých zkušeností a vysoké úrovně technických znalostí společnosti Balluff. S blížícím se mezinárodním veletrhem elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace - Amper 2013, společnost Balluff představuje hned několik velmi zajímavých novinek pro průmyslovou automatizaci.

BIS V připojte až čtyři čtecí/zapisovací RFID hlavy

Efektivita a snadný přístup na prvním místě

Balluff rozšířil svoje řady RFID systémů o prvek nové generace, který nabízí ještě vyšší efektivitu. BIS V má spolu s čtyřmi RFID kanály integrován IO-Link master v nejnovější verzi 1.1. Čtyři RFID kanály pracují zcela na sobě nezávisle. Potřeba menšího množství vyhodnocovacích jednotek podstatně šetří náklady. Prostřednictvím IO-Link masteru můžete přímo připojit další snímače a /nebo akční prvky, se kterými můžete vytvářet jednoduché síťové struktury. Vysoký výkon BIS V nabízí maximální výhody. Displej a stavové LED diody podporují jednoduché použití. Systém disponuje USB připojením, které umožňuje rychlé uvedení do provozu bez připojení na sběrnici, update/upgrade vyhodnocovací jednotky nebo čtecích/zapisovacích hlav a vyvolání provozního menu jako PDF souboru. Všechna připojení jsou snadno přístupná a nevyžadují žádné instalace. Další informace o BIS V a bohatou nabídku příslušenství najdete na našich internetových stránkách www.balluff.com.

Micropulse: lineární absolutní odměřování

Vysoká přesnost s extrémní spolehlivostí

Lineární absolutní odměřování je nejlepší volbou pro aplikace, které vyžadují v těžkých provozních podmínkách vysoký stupeň spolehlivosti a přesnosti. Díky použitému principu pracují odměřování bezkontaktně a tím i bez opotřebení - nároky na jejich údržbu nejsou prakticky žádné. Měřící element „vlnovod“ je zabudován do velmi robustních pouzder, která mohou odolávat tlaku až 1000 barů, mají krytí  IP 67, popř. až IP 69K. Permanentní magnet se používá jako ukazatel polohy, přičemž se magnety mohou pohybovat volně nad měřícím pouzdrem nebo mohou být vedeny. Balluff Micropulse jsou znamenitou alternativou lineárních odměřování  jako jsou lineární potenciometry, skleněná pravítka nebo LVDT. Odměřování Micropulse nabízejí vysoké rozlišení a měřící rozsahy od 25 do 7500 mm v různých provedeních: tyčové, profilové, do výbušného prostředí, s redundantními výstupy, pro přesné odměřování hladiny. Nabízejí také široký výběr z různých rozhraní: analogové, digitální impulsní, SSI, CANopen, DeviceNet, Profibus-DP, VARAN. Více informací o Odměřování Micropulse včetně příslušenství najdete na našich
internetových stránkách www.balluff.com.

BML-S1H Magneticky kódovaný polohovací a úhlový měřící systém

Absolutní přesnost

Nepřesnosti a změny tolerancí mají negativní vliv na kvalitu výroby. Řešení: Přímé měřící systémy snímající aktuální polohu přímo například na suportu nebo zakládacím vozíku.

Nový Balluff BML-S1H magneticky kódovaný polohovací a úhlový měřící systém je minimálně ovlivněn vnějšími faktory jako jsou špína, opotřebení nebo teplota a měří tak vysoce dynamické aplikace přesně a absolutně. Častými aplikacemi jsou lineární naváděcí systémy, výběr a ukládání, polohovací zpětná vazba a vibrační broušení.

 • Absolutní měřící systém pro krátké pohyby
 • Vysoká systémová přesnost
 • Podélná nebo příčná montáž nad páskou
 • Drobná konstrukce v robustním kovovém pouzdru
Ultrazvukové snímače

Nová provedení otevírají nové aplikační možnosti

Balluff ultrazvukové snímače BUS umožňují snímání polohy, měření vzdálenosti nebo detekci pevných, práškových či kapalných médií. To vše nezávisle na barvě, transparentnosti a různých vlastnostech povrchu materiálu (matné nebo lesklé objekty nepředstavují žádnou překážku). Nové ultrazvukové snímače se vyznačují:

 • Impozantními pracovními rozsahy a vysokým rozlišením
 • Spolehlivé v nepříznivých prostředích (špína, prach, mlha)
 • Bezkontaktní a bezúdržbové
 • 1 nebo 2 spínací výstupy
 • Analogové výstupy 4..20 mA a 0..10 V
 • Nastavení pomocí funkce Teach-in nebo vzdáleně
 • Široký výběr provedení
 • Možnost řadové montáže, díky funkci synchronizace

Více informací o BML-S1H a BUS ultrazvukových snímačích včetně příslušenství  najdete na našich internetových stránkách www.balluff.com.