BASF dodává laky pro inovativní elektromobil

Design karoserie nové BMW i3 je novou výzvou pro laky

BASF a BMW se opět dohodly na spolupráci. Jejich společným počinem je i3 – první model BMW Group s čistě elektrickým pohonem, jehož výroba byla spuštěna v listopadu 2013. Pro novou výrobní linku i3 v Lipsku dodává BASF podkladové laky ve čtyřech barevných odstínech.

Těmito laky přispívá BASF k jedinečnému designu i3, který je obzvláště čistý, zeštíhlený a současně také velmi dynamický. Dalším specifickým charakteristickým rysem i3, který zahrnuje též povrchovou úpravu, je například přihrádka u spolujezdce vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP). „Jsme velice rádi, že jsme partnerem BMW Group a můžeme spolupracovat na tomto inovativním modelu. Řízení udržitelných řešení představuje jednu ze strategických zásad koncernu BASF,“ říká Dr. Alexander Haunschild, vedoucí výroby laků a barev BASF pro evropské dodavatele originálních dílů (OEM) pro automobilový průmysl. Vůz se skládá z karoserie z CFRP, která je osazena lakovanými plastovými doplňky. Tato koncepce znamená pro laky nanášené na doplňkové díly a související postupy nanášení laku novou výzvu, v níž společnost BASF využila své bohaté mnohaleté zkušenosti získané právě v této oblasti. Frank Naber, BASF manažer pro správu portfolia klientů se zodpovědností za BMW v Evropě, vysvětluje: „Naše laboratorní týmy spojily své síly s BMW Group při vývoji ochranného laku pro speciální konstrukci modelu i3. Operujeme proto v Lipsku, kde přímo na místě poskytujeme denně technické služby.“

BASF patří mezi dodavatele závodu BMW v Lipsku již od zahájení jeho provozu v roce 2005. Předního výrobce automobilů koncern zásobuje moderními systémy povrchové ochrany.

  • O divizi BASF Coatings – povrchové úpravy

V  divizi Coatings koncern BASF vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce kvalitní sortiment inovačních laků pro OEM, hmoty pro opravu automobilových laků a technické laky, jakož i dekorativní barvy. V segmentu laků a barev zaujímá BASF významnou tržní pozici v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe a regionu Asie a Pacifiku. V roce 2012 dosáhla divize Coatings společnosti BASF celosvětově obratu cca 3 miliard eur.

Více informací naleznete na webové stránce: www.basf-coatings.com.

Výtisk zákaznického magazínu si můžete také stáhnout z www.coatingspartner.com

www.basf.cz

BASF v České republice
Společnost BASF spol. s r. o., dceřiná společnost BASF SE, patří k předním firmám chemického průmyslu v České republice. Z Prahy a jiných závodů je distribuován celý sortiment inovativních a vysoce hodnotných výrobků skupiny BASF. V roce 2012 měla v České republice skupina BASF 304 zaměstnanců a dosáhla obrat ve výši 522 milionů Eur.