Čínský YAPP spolupracuje s Aimtecem

Podpora roll-outu ERP SAP a nastavení EDI komunikace jsou hlavními body spolupráce mezi společnostmi YAPP a Aimtec

Čínská společnost YAPP si vybrala ke spolupráci společnost Aimtec. První již skončený projekt se týkal podpory nasazení čínské šablony ERP SAP pro závod v Plazech v České republice. Druhý se váže k nastavení elektronické komunikace mezi společností YAPP a významnými automobilkami a probíhá v těchto dnech.

Roll-out SAP ERP z Číny

Čínský koncern YAPP zahájil na jaře loňského roku spolupráci s firmou Aimtec, předním dodavatelem a integrátorem v oblasti logistiky a výroby v automobilovém segmentu. Vedení požadovalo převést šablonu podnikového informačního systému SAP z Číny do závodu v Plazích v České republice. Firma sídlící v průmyslové zóně poblíž Mladé Boleslavi dodává do automobilky ŠKODA AUTO přes logistického providera palivové nádrže na vozy značky Octavia. Předmětem dodávky bylo nastavení systému pro oblasti finance, controlling, podpora prodeje, skladové hospodářství a logistika, plánování výroby a majetek. Projekt skončil na konci roku 2013.

EDI komunikace v Rusku a ČR

Druhý projekt odstartoval v květnu letošního roku. Předmětem dodávky je nasazení EDI komunikace pro závod v ruském Nižnij Novgorodu a pro již zmiňovaný závod v Plazech v České republice. Pro komunikaci bude využit nástroj TradeSync Integration Manager od společnosti Axway, který v automobilovém průmyslu představuje standard pro B2B komunikaci a jehož součástí je také interface na SAP ERP. Server je fyzicky situován v Číně. Pro ruský závod se rozběhne komunikace pomocí EDI s automobilkou Volskwagen v Rusku, pro Čechy s automobilkou ŠKODA AUTO. Příchozí zprávy budou typu VW Delfor a VW TSL, odchozí zprávy INVOICE a DESADV. Ostrý provoz pro ŠKODA AUTO proběhl v srpnu.

Yapp Automotive Parts Co, Ltd
Společnost Yapp Automotive Parts Co, Ltd byla založena v roce 1988. Specializuje se na vývoj a výrobu palivových nádrží. Koncern sídlí v čínském městě Yangzhou. V Číně má dalších 13 závodů a 5 firem v USA, Indii, Rusku, Austrálii a České republice. Jako dodavatel Tier 1 dodává své výrobky významným automobilkám, například Volkswagen, GM, Ford, PSA Peugeot Citroën, Mercedes-Benz, Suzuki, Nissan, SAIC Motor, FAW a další.
 
www.aimtec.cz
www.yapp.com