CNC Invest Group

Dlouholetý dodavatel CNC obráběcích strojů mění zásadně obchodní politiku a nabídku pro zákazníky.

Vývoj na trhu obráběcích strojů po krizi v roce 2009 a sledování poptávky po CNC strojích v následujících letech 2010-2012 nás přesvědčil, že nelze v budoucnu spoléhat na jediného významného obchodního partnera, který sice poskytuje široké portfolio sortimentu, nicméně neumožňuje pokrýt rozmanitost v poptávce a to jak z cenového hlediska, tak i z hlediska nabízených systémů a technologií.

Dnešní poptávka se vyhraňuje stále více pod vlivem krátkodobých zakázek směrem k nákupu levnějších strojů, u kterých se nevyžaduje letitá spolehlivost a životnost, ale relativně krátkodobá (2-4 letá) výkonnost, spolehlivost a použitelnost, spolu s rychlou návratností vložených prostředků. Není to samozřejmě dogma, finální výrobci stále požadují kvalitní, výkonné a technologicky vysoce vyspělé stroje, nicméně jejich procentní podíl ve srovnání se subdodavateli dílů a součástek je relativně malý.

Výsledkem těchto našich poznatků je výrazná změna v portfoliu našich obchodních partnerů (dodavatelů) a to zejména ve zvýšení jejich počtu a současně z toho plynoucí vzájemná dohoda o ukončení spolupráce s firmou OKUMA.  Náš záběr v možnostech dodávek CNC obráběcích strojů, technologií a komplexních dodávek se rozšířil, jak o zcela nové prestižní možnosti dodávek nejpřesnějších strojů získáním zastoupení japonské firmy YASDA , která doposud na našem trhu zastoupena nebyla, tak o možnosti dodávek širokého sortimentu dalších strojů japonské provenience – konsorcia SNK (ShinNipponKoki), NIIGATA, NISSIN a dalšího japonského výrobce rychlých horizontálních a vertikálních strojů ENSHU. V oblasti střední úrovně CNC strojů pokračujeme v úspěšné spolupráci s firmou Citizen Machinery a ROMI SA. K tomu dále přistupují nové soustruhy a obráběcí centra, které budeme dodávat na trh od dodavatele z Německa, a u kterých budeme schopni nabídnout našim zákazníkům dodávky strojů vybavených řídícími systémy Heibenhein, Siemens a Fanuc. Toto je velmi výrazná změna , doposud jsme mohli převážně nabízet stroje pouze s řídicím systémem fy Okuma OSP, který ne vždy zákazníkům vyhovoval.

Jak jsem uvedl pro zájemce o nejpřesnější obráběcí  CNC stroje, jsme přivedli na náš trh stroje fy YASDA, stroje, které používají ve svých výrobních závodech mimo jiné všichni přední výrobci obráběcích strojů (MORI SEIKI, MAZAK, OKUMA, CITIZEN, MASKINO atp.) Po zájemce o velká portálová obráběcí centra ve ve všech velikostech a provedeních a zájemce o stroje určené zejména pro leteckou výrobu, nabízíme kompletní program fy SNK Japan. Pro zákazníky s požadavky na horizontální obráběcí centra s paletou o rozměrech500mm; 600mm; 800mm; 1000mm; 1300mm až do 1500mm, máme v nabídce přesná centra fy NIIGATA  a prozájemce o pětiosá obráběcí centra stroje fy NISSIN. O rychlých horizontkách a vertikálách fy ENSHU jsem se již zmínil.

Pro zákazníky se zájmem o kvalitní a přitom cenově velmi příznivé CNC stroje máme připravenou širokou paletu soustruhů, souistružnických center a vertikálních soustruhů, vybavených řídícími systémy SIEMENS a FANUC a řadu vertikálních obráběcích center vybavených řídícími systémy HEIDENHEIN, SIEMENS a FANUC. Jsem přesvědčen, že naše nová nabídka uspokojí každého zájemce , jak po stránce kvality , tak i ceny. Dodávám ještě, že zajištění kvalitního a rychlého servisu, školení, případně zpracování projektů „ na klíč “ je pro nás již řadu let samozřejmostí.

         Ing.Vladimír Bláha - jednatel CNC invest, s.r.o.

                                                           www.cnc-invest.cz

Několik ukázek nových strojů:

ENSHU GE480H

Vysokorychlostní horizontální obráběcí centrum (rychloposuv až 90m/min) s automatickou výměnou palet. Využití integrace do linek v automobilovém průmyslu díky minimalizaci neproduktivních časů při výrobě.

YASDA H40i

Vysoce precizní 5osé horizontální obráběcí centrum s vertikálně uloženým výklopně otočným stolem. Díky precizně zpracované konstrukci, tuhosti a minimalizaci teplotních deformací lze u tohoto stroje dosahovat přesnosti najíždění menší než 1 μm.

ENSHU EV530

3osé vertikální obráběcí centrum s možností doplnění o 4. a 5. osu. Vřeteno s kuželem BT50 s nejvyšším výkonem a krouticím momentem v této třídě strojů. Stroj je vhodný pro těžké obráběbí díky tuhé konstrukci.

NISSIN N-MAX

5 osé vertikální obráběcí centrum s výklopným otočným stolem, vyznačující se velkou tuhostí a vysokou přesností.

SNK CMV-100T

5 osé obráběcí centrum s rotačním stolem a výklopným vřeteníkem vhodné pro kontinuální 5 osé obrábění  a obrábění zakřivených a šikmých ploch.