Společnost Cognex představuje novou generaci systému monitorování v reálném čase pro optimalizaci průmyslových procesů

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila systém pro monitorování výkonu snímačů čárového kódu v reálném čase Cognex Explorer™ Real Time Monitoring (RTM). Díky začlenění škálovatelné architektury, webového rozhraní pro statistiku výkonu a technologie počítačového vidění světové třídy Cognex poskytuje Cognex Explorer RTM vedoucím pracovníkům závodů data, která jim pomáhají odstraňovat vady systému a optimalizovat procesy. Systém Cognex Explorer RTM eviduje trendy rychlosti čtení, vyhodnocuje snímky z balíků, které nebyly přečteny, a klasifikuje tyto snímky, aby pomohl zvyšovat efektivitu. Systém Cognex Explorer RTM je navržen tak, aby naplno využil schopností obrazových snímačů čárového kódu DataMan v oborech, jako je logistika, automobilový průmysl, farmaceutický průmysl a výroba potravin a nápojů.

„Nový systém Cognex Explorer Real Time Monitoring využívá technologii počítačového vidění Cognex, aby pomáhal snímačům čárového kódu DataMan dosahovat vysoce kvalitního výkonu, který naši zákazníci požadují. Systém RTM byl vytvořen z jednoho prostého důvodu: maximalizovat přínosy zpětné vazby k výkonu u obrazových snímačů čárového kódu využitím technologie počítačového vidění Cognex k automatické identifikaci hlavních příčin procesních chyb v závodě,“ uvedl Carl Gerst, viceprezident společnosti a ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Naši zákazníci hledali metodu na bázi dat pro identifikaci nedostatků v jejich aplikacích. Poskytováním výkonných a flexibilních nástrojů počítačového vidění pro analýzu balíků, které nebyly přečteny z důvodu procesních chyb, a poskytováním časových trendů rychlostí čtení dáváme našim skenovacím pracovištím zcela novou, vyšší hodnotu.“

Systém Cognex Explorer RTM je serverový produkt, který se připojuje k síti snímačů čárového kódu DataMan a pravidelně sbírá údaje o rychlostech čtení a snímky z balíků. Když z důvodu procesní chyby dojde k nepřečtení čárového kódu balíku, snímky jsou zaslány do systému RTM, který automaticky vyhodnotí a zařadí každý snímek do kategorií, jako jsou „balíky bez štítku“ nebo „špatně vytištěné štítky“, a uloží jej do databáze. Data jsou pak dostupná pro budoucí prohlížení pomocí jakéhokoli zařízení s webovým prohlížečem.

Společnost Cognex Explorer RTM pomáhá manažerům závodů okamžitě analyzovat a sdílet informace o výkonu jejich systému, což jim dovoluje průběžně zdokonalovat jejich procesy.

Další informace o systému Cognex Explorer Real Time Monitoring získáte na stránce www.cognex.com/cognex-explorer-real-time-monitoring.aspx.

Společnost Cognex
Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Další případové studie společnosti Cognex a informace o produktových novinkách v českém jazyce si můžete přečíst na portálu http://www.industrymedia.eu/cz/

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com