Společnost Cognex představuje systém počítačového vidění pro 3D a multikamerové aplikace

Zkraťte dobu potřebnou pro vývoj, zavádění a údržbu složitých aplikací počítačového vidění.

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila kompletní řešení počítačového vidění maximálně usnadňujícího vývoj, zavádění a údržbu 3D a multikamerových 2D aplikací. Snadno použitelný software Cognex Designer™, výkonný řídicí prvek pro počítačové vidění VC5, 3D laserové senzory přemístění a nové modely průmyslových kamer CIC (Cognex Industrial Camera) společně představují řešení i těch nejnáročnějších aplikací 3D profilování a vysoce výkonných multikamerových aplikací.

Řídicí prvek počítačového vidění VC5 je dodáván s předinstalovaným softwarem Cognex Designer, kompletním vývojovým prostředím umožňujícím konfiguraci úkonů počítačového vidění, komunikaci v závodě a navrhování programového uživatelského rozhraní. S grafickým rozhraním s funkčností drag-and-drop je konfigurování knihovny špičkových 2D a 3D nástrojů počítačového vidění mnohem snadnější. Společnost s více než 30letými zkušenostmi v oblasti počítačového vidění rovněž přidala bohatou sadu systémových funkcí, včetně zabudovaných úrovní uživatelského přístupu, alarmů v reálném čase, lokalizovatelných rozhraní a protokolování do SQL databáze.

„Spojení softwaru Cognex Designer, průmyslového řídicího prvku pro počítačové vidění, 3D senzorů přemístění a nových modelů kamer CIC dovolí našim zákazníkům rychle vytvářet a zavádět robustní a snadno udržovatelná řešení pro 3D a multikamerové aplikace, čímž dramaticky zkrátí svůj vývojový cyklus,“ informoval Joerg Kuechen, viceprezident společnosti a ředitel obchodní jednotky produktů počítačového vidění.

Řídicí prvek pro počítačové vidění Vision Controller VC5 využívá vysoce výkonný dvoujádrový procesor a disponuje vyhrazeným subsystémem pracujícím v reálném čase pro komunikační protokoly na základní výrobní úrovni (Ethernet/IP, PROFINET) a přesná I/O. Je možno jej přímo připojit až ke čtyřem 3D laserovým senzorům přemístění řady DS1000 nebo ke kamerám Cognex GigE Vision® pro plošné nebo řádkové skenování. Je navržen s využitím OEM součástí a jeho plánovaná doba dostupnosti je minimálně tři roky.

Rozšířenou řadu 3D senzorů lze uplatnit v bezprecedentní šíři 3D aplikací vyžadujících vyšší rozlišení a větší zorné pole. Pro standardní pořizování snímků nabízí portfolio kamer CIC velký výběr kamer kombinujících vysoký výkon s malými fyzickými rozměry. K novým modelům patří kamera pro řádkové snímání 4k GigE Vision, 2 MP kamera pro plošné snímání s frekvencí 60 snímků za sekundu a 4 MP barevná kamera.

Software Cognex Designer poskytuje plný grafický a programovací přístup k 3D nástrojům pro inspekci výšky, objemu, úhlů náklonu a průřezu společně s komplexní knihovnou 2D nástrojů VisionPro®, jako jsou PatMax®, IDMax® a OCRMax™.

Řídicí prvek Vision Controller VC5, software Cognex Designer, 3D laserové senzory přemístění DS1000 a průmyslové kamery Cognex jsou k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese www.cognex.com.

Společnost Cognex
Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.
Další případové studie společnosti Cognex a informace o produktových novinkách v českém jazyce si můžete přečíst na portálu www.industrymedia.eu
Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com