Společnost COGNEX posouvá vpřed průmyslovou identifikaci vydáním nové verze softwaru pro zařízení DataMan

Aktualizace softwaru rozšiřuje možnosti režimu ladění a testování u napevno montovaných snímačů ID kódu DataMan

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) dnes oznámila vydání nové verze svého softwaru DataMan® 5.2 s rozšířenými možnostmi pro ladění a tvorbu skriptů a novým testovacím režimem pro své oblíbené řady snímačů čárového kódu DataMan 300 a 503. Nový software výrazně zrychluje čtení pomocí dekódování kódů 1D s nízkým rozlišením a rozšířením schopností inteligentního ladění na všechny symboliky, včetně kódů Aztec, MaxiCode a PDF417. Tato verze softwaru zahrnuje vysoce výkonný algoritmus Hotbars™, který pracuje s čárovými kódy 1D i PDF417.

Verze softwaru DataMan 5.2 rozšiřuje schopnost snadno použitelného ladění 2D, která byla zavedena v oblíbené řadě DataMan 300. Tato schopnost inteligentního ladění zkracuje dobu potřebnou pro nastavení, a zároveň zvyšuje rychlost čtení u aplikací čtení kódu Direct Part Mark (DPM). Tato verze softwaru rozšiřuje tuto vyspělou schopnost na další symboliky, jako jsou čárové kódy 1D, MaxiCode a QR. Nové ladicí schopnosti přinášejí ověřenou a špičkovou technologii pro aplikace čtení čárového kódu v oblastech spotřebních produktů, logistiky, výroby potravin a nápojů a automobilové výrobě. Nová verze rovněž obsahuje doplněné možnosti u skriptovací funkce zařízení DataMan 300 pro vyspělou logiku a rozhodování ve snímači a metriky kvality čtení kódu 1D pomáhající uživatelům optimalizovat své procesy.

Verze softwaru DataMan 5.2 dává snímačům DataMan 300 a 503 výrazné navýšení výkonu, jak z hlediska schopností, tak snadnosti používání,“ uvedl Carl Gerst, viceprezident společnosti a ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Provozně ověřené inteligentní ladění bylo rozšířeno na všechny symboliky a nastavení lze proto provést snadno pouhým stiskem tlačítka. U obtížnějších aplikací dovoluje rozšířený skriptovací nástroj provádět logiku a rozhodování přímo ve snímači. Usnadňuje se tím integrace kódu PLC do sítě závodu a zákazník tak ušetří čas a peníze.“

Software DataMan 5.2 je k dispozici ke stažení již nyní. Pro další informace o softwaru DataMan 5.2 a snímačích čárového kódu navštivte webovou stránku http://www.cognex.com/code-reading-tuning-technology.aspx.

Tyto a jiné produktové novinky představí pracovníci společnosti Cognex na svém stánku 020 v hale V na brněnském veletrhu AMPER 2014 od 18. do 21. března a také na varšavském veletrhu Automaticon v hale 4 na stánku M11 od 25. do 28. března.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Další případové studie společnosti Cognex a informace o produktových novinkách v českém jazyce si můžete přečíst na portálu http://www.industrymedia.eu/cz/

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com