Společnost COGNEX zrychluje čtení 2D čárového kódu

Čtení 2D maticových a náročných DPM kódů i bez viditelných okrajů

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila svou technologii PowerGrid, lokalizační algoritmus na bázi textury, který využívá unikátního přístupu ke čtení 2D maticových a DPM kódů (přímo označovaných na dílech) zevnitř ven. Zatímco tradiční algoritmy na bázi charakteristických prvků začínají lokalizací kotvicích bodů, technologie PowerGrid společnosti Cognex hledá vzorec střídajících se světlých a tmavých modulů uvnitř kódu.

Technologie PowerGrid dramaticky zvyšuje rychlost čtení u aplikací snímání 2D čárového kódu, kde geometrie dílu, špatné osvětlení, tiskové artefakty nebo chybný soutisk znesnadňují zachycení snímku celého kódu. Na rozdíl od předchozích řešení dokáže technologie PowerGrid lokalizovat a číst kódy, i když vykazují výrazné poškození nebo úplnou absenci kotvicích bodů, zaměřovacích značek nebo tiché zóny.

„I když software 2DMax® nastavuje standard pro výkon v průmyslové identifikaci těch nejnáročnějších 2D čárových kódů, společnost Cognex neustále hledá příležitosti ke zdokonalení svých dekódovacích algoritmů,“ uvedl Carl Gerst, senior viceprezident společnosti Cognex pro identifikační produkty. „Když jsme analyzovali kódy, které jsme nemohli přečíst, zjistili jsme, že vysoké procento z nich vykazovalo výrazné poškození kotvicích bodů, zaměřovacích značek nebo tiché zóny. Využili jsme svých více než 30letých zkušeností v oblasti počítačového vidění a naši technici přišli se zcela novou a inovativní metodou, která dokáže tyto kódy nalézt a přečíst, aniž by se přitom spoléhala na kotvicí body. Výsledky jsou neuvěřitelné.“

Technologie PowerGrid společnosti Cognex je nyní dostupná u modelů X řady napevno montovaných snímačů čárového kódu DataMan® 300.

Produktové novinky společnosti Cognex lze osobně shlédnout na veletrhu Amper od 24. do 27. března na stánku 6-05 v hale V.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Další případové studie společnosti Cognex a informace o produktových novinkách v českém jazyce si můžete přečíst na portálu http://www.industrymedia.eu/cz/

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com