Díly do BMW v sekvenci díky DCIx JIT

Společnost Aimtec se svým řešením DCIx JIT bude řídit další sekvenční projekt pro BMW v koncernu DENSO

Plzeň, 13. listopadu 2012 – Přední dodavatel do automobilového průmyslu a evropský výrobce klimatizačních jednotek společnost DENSO rozbíhá další sekvenční projekt dodávky dílů pro modely BMW a MINI s informačním systémem DCIx JIT od společnosti Aimtec. Pilotní projekt proběhne v libereckém závodě DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. Řešení projektu bude následně přeneseno a využíváno v DENSO Velká Británie (DMUK).

DCIx JIT – připravené řešení pro všechny OEM

Společnost DENSO, která dodává klimatizační jednotky nejen do automobilky BMW, potřebovala zajistit sekvenční dodávky dílů v rámci zakázky pro novou platformu označenou jako UKL na modely MINI a BMW (např. řady X1 nebo X3). Pro spolupráci si společnost DENSO vybrala jako dodavatele Aimtec, který v minulosti úspěšně realizoval projekt sekvenčních dodávek do BMW v roce 2008. Specializované řešení DCIx JIT od Aimtecu umožňuje přednastavenou komunikaci a řízení procesů se všemi OEM. Díky připraveným procesům Aimtec nasazuje řešení ve velmi krátké době a je schopen pokrýt požadavky zákazníků v rámci korporátních subjektů po celé Evropě.

DCIx JIT – vychystávání, montáž a roll-out do Anglie

Řešení DCIx JIT bude implementováno v libereckém závodě DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. ve dvou etapách. První etapa je zaměřena na proces vychystávání, kdy probíhá příprava JIS dodávky ze sériově vyráběných dílů. Ve druhé fázi je proces JIS dodávky posunut již na výrobní linku, kde se budou jednotlivé modely výrobků montovat v přesně daném pořadí dle JIS odvolávek do BMW. Informační systém DCIx JIT bude plně komunikovat se systémem výrobní linky od společnosti Geffit. Celý proces se pak následně přenese do závodu v Anglii (DMUK).

Projekt řízení dílů do BMW se rozběhnul na začátku října 2012. Systém DCIx JIT bude ve společnosti DENSO připraven k 2. lednu 2013, kdy jsou plánovány první sekvenční dodávky dílů do BMW.

DENSO

DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. (DMCZ) v Liberci je dceřinou firmou nadnárodního japonského koncernu DENSO CORPORATION. V České republice v průmyslové zóně Liberec - Jih zaměstnává více než 1 800 zaměstnanců s ročním obratem přes 8,2 mld. Kč. Vyrábí klimatizační jednotky a jejich součásti pro osobní vozy značek Toyota, VW, Audi, Škoda, Lamborghini, Mercedes - Benz, BMW nebo Suzuki.

AIMTEC a. s.

Společnost Aimtec je technologickou a poradenskou firmou. Zaměřuje se na implementaci největších a nejžádanějších softwarových produktů dostupných na světovém trhu informačních technologií. Je rovněž tvůrcem vlastních softwarových nástrojů, které vznikají ve vývojovém centru společnosti. Řešení společnosti Aimtec plně pokrývají potřeby zákazníků a splňují specifické oborové požadavky v příslušném segmentu. Již patnáct let je Aimtec partnerem významných výrobních, logistických a obchodně-distribučních organizací. Aimtec je také obchodním partnerem SAP, IBM a Microsoft. Je také držitelem certifikátu řízení jakosti ISO 9001:2008. V minulém roce byl Aimtec největším českým dodavatelem SAP pro malé a střední firmy.

Více informací naleznete na www.aimtec.cz.