Dodavatelem povrchové úpravy

Firma byla založena 27. 5. 1996 a je výlučně českou společností bez zahraničního kapitálu. Hlavním výrobním programem byla od počátku povrchová úprava kovů, plastů a laminátů. Z důvodu zajištění výrobních kapacit byla v roce 1998 přesunuta veškerá výroba do současného objektu v ulici Ptácká, kde sídlí vedení společnosti. Ve výrobním závodě, „ve městě škodovek“, v Mladé Boleslavi dostane barevný vzhled přes 1 milion výrobků ročně.

O společnosti

17 let je společnost NEON – LAK spol. s r.o. součástí automobilového průmyslu. Hlavně díky našemu implementovanému know-how a tradici dodáváme spolehlivě automobilovým výrobcům a především dodavatelskému řetězci lakované komponenty. V naší divizi, kterou je povrchová úprava plastů a kovů mokrou cestou, si držíme soutěživé postavení na vyšších příčkách. Za uplynulých 17 let jsme nasbírali mnoho zkušeností, především v automobilovém odvětví, ale zároveň jsme dali barevný vzhled spotřební elektronice, propiskám, vratům, kamerám aj. věcem používaným v každodenním životě. Toho jsme dosáhli díky efektivnímu řízení výroby a kladenému důrazu na kvalitu. Management jakosti, jehož nedílnou součástí je také výroba, podléhá nejen normě ISO/TS 16949 a ISO 9001, ale také specifickým požadavkům zákazníka. Enviromentální politika je řízena normou ČSN EN ISO 14001. Věříme, že certifikace je zárukou dodávané kvality do jakéhokoliv výrobního odvětví.

Současná výroba a filosofie

Z důvodu respektování zákaznického principu v automobilovém odvětví klademe maximální důraz na flexibilitu, která je požadována hlavně ze strany zákazníků, v důsledku zpřesňování krátkodobých potřeb v celém dodavatelském řetězci, v rámci eliminace vícenákladů ve větší míře než dříve. Tento dopad hospodářské ekonomiky zahrnuje rovněž naše růstová strategie.

Růstová strategie a strategie firmy jako taková je dlouhodobého charakteru, z důvodu ekonomické nestability automobilového průmyslu, která se projevuje výkyvy od roku 2010, kdy riziko investice většího charakteru představuje příliš velkou likvidační hrozbu.

essay writer reviews

Výroba je rozdělena na dvě výrobní divize, manuální lakování a robotické lakování:

Manuální (ruční) povrchová úprava se provádí vodou nebo ředidlem ředitelnými materiály, dle specifických norem stanovených zákazníkem. Manuální lakování je stěžejním a hlavním programem naší společnosti. Tato úprava povrchu různých materiálů (jako např. plasty, kovy, lamináty aj.) a různých tvarů, je aplikována v lakovacích boxech řádně proškoleným personálem.

V srpnu roku 2006 jsme uvedli do provozu automatickou lakovací linku pro jednovrstvou aplikaci 1K a 2K materiálů, jejíž průchodnost je 1100×400×1200 mm (dך×v).

Do výroby neodmyslitelně patří klimatizované skladové prostory, kde skladujeme teplotně náročné materiály. Skladování ostatních vstupních materiálů je pod dohledem teploměrů, které jsou jako i ostatní měřidla v naší společnosti kalibrovány akreditačními laboratořemi.

Pro dodávání nejkvalitnějších lakovaných výrobků společnost využívá svojí plně vybavenou laboratoř s 5-ti úhlým spektrofotometrem, mikroskopem, kombinovanou kondenzační komorou, ericssonovým perem, spectralight boxem, mřížkovým testerem aj. potřebnými nástroji vyplývajících z nároků na kvalitu a požadavků zákazníka.

Doufáme, že pro Vás budeme úspěšným a spolehlivým dodavatelem i v budoucnu, protože Vám dáváme více než jen povrchovou úpravu.

www.neonlak.cz