Dodávky do AUDI ze společnosti HANIL E-HWA v režimu Perlenkette

Společnost Aimtec zahájila projekt ve společnosti HANIL E-HWA pro řízení JIT/JIS dodávek do automobily AUDI

Výrobce interiérových komponent, společnost HANIL E-HWA získala významný projekt na dodávky JIT/JIS pro nové modely A4 a A5 do automobilky AUDI. Ke spolupráci oslovila společnost Aimtec, se kterou již v minulosti realizovala projekty implementace WMS pro řízení logistických procesů ve 4 závodech na Slovensku, v České republice a Polsku. Stávající systém pro skladové hospodářství DCIx WMS tak bude rozšířen o řešení DCIx JIT.

Řízení JIT dodávek pomocí DCIx

První projekt se zaměřuje na řízení JIT dodávek ze společnosti HANIL E-HWA do závodu AUDI v německém Ingolstadtu. Systém DCIx JIT bude pokrývat příjem a automatické zpracování výhledů a odvolávek, návrh dodávky, tisk zákaznických etiket, tvorbu transportů a sdružených dodacích listů, odeslání ASN a tisk transportního dokladu Speditionsauftrag VDA 4922 a dodacího listu VDA 4939. Projekt odstartoval v listopadu. Ostrý provoz je plánován na duben 2015.

JIS dodávky do Audi – koncept Perlenkette

Druhým paralelně probíhajícím projektem je implementace informačního systému DCIx JIT pro systémové zajištění JIS dodávek do AUDI v Neckarsulmu, tzv. koncept Perlenkette. Společnost HANIL E-HWA si bude vyměňovat s automobilkou AUDI zprávy typu DELJIT SYNCRO (LAFES-JIT), DELJIT SYNCRO (A520), elektronický dodací list – ASN (VDA 4913 a EDIFACT DESADV) a denní sběrný dodací list TSL - VDA4913. Mezi hlavní procesy, se kterými pomůže systém DCIx JIT, patří automatické a bezchybné zpracování JIS impulsů, na základě kterých budou připravována jednotlivá sekvenční balení a tvořeny dodávky s kontrolou správnosti pomocí skenerů čárových kódů. Pro správně vychystané komponenty jsou tištěné kusové sekvenční štítky a pro dokončené palety pak i sekvenční paletové etikety. Po dokončení přípravy sekvenční dodávky bude vytištěn dodací list a dodávka odeslána, včetně ASN, které je automaticky vygenerované a odeslané přes EDI. Řešení DCIx JIT bude připraveno pro spuštění do ostrého provozu v červnu 2015 pro pokrytí již předsériové výroby nového modelu. Plnou výrobu plánuje AUDI spustit v září 2015.

DCIx JIT ve společnosti HANIL E-HWA poběží v jedné aplikaci se stávajícím systémem DCIx WMS pro řízení skladů. HANIL E-HWA bude moci ve všech odděleních pracovat se stejnými daty.

HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o.
Společnost HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLO­VAKIA s.r.o. patří do koncernu HANIL E-HWA COMPANY založeného v roce 1972 v Kore­ji. Zabývá se výrobou dveřních výplní a dalších interiérových komponent do osob­ních automobilů. Řadí se k nejvýznamnějším korejským výrobcům interiérových plastů a textilií pro automobilový průmysl. Vlastní za­hraniční závody v Číně, Indii, Turecku, USA a na Slovensku. Slovenská pobočka vznikla v roce 2005 a stala se prvním závodem koncernu HA­NIL E-HWA v Evropě. Oficiální sídlo je v Dubnici nad Váhom. Pod společnost patří čtyři výrobní závody v Považskej Bystrici, Dubnici nad Vá­hom, v Hnojníku na Moravě a v polské Ustroni. V současnosti společnost HANIL E-HWA buduje další závod v polských Bažanovicích. Zákazníky jsou KIA, Hyundai, Mobis a VW.
www.aimtec.cz
www.hanil.sk