electronica 2012 se chystá přivést celosvětový elektronický průmysl do Mnichova

 

Po mnoho let představuje veletrh electronica každé dva roky výkladní skříň celosvětového elektronického průmyslu a časem se stala největší akcí svého druhu na světě. V roce 2010 se veletrhu zúčastnilo více než 72.000 návštěvníků ze 76 zemí a 2.578 vystavovatelů ze 46 zemí. Letošní ročník směruje k tomu být stejně úspěšný.

Veletrh electronica 2012 se bude konat v mnichovském veletržním centru od 13. do 16. listopadu a bude se věnovat technologiím, produktům a řešením pokrývajícím celé spektrum elektronického průmyslu: Od polovodičů, konektorů a ostatních elektromechanických přístrojů a zařízení pro měření a testování systémů, elektronický design a embedded produktů, pasivních prvků, bezdrátových systémů, napájecích zdrojů a desek s tištěnými spoji (PCB) až po elektronické systémy řízení (EMS) a distribuci.

Stejně jako již dříve bude electronica 2012 více než pouhá výstava, kde společnosti předvádějí své výrobky návštěvníkům. Bude zahrnovat komplexní konferenční program podporovaný fóry jednotlivých subjektů a CEO Round Table (efektivní kulatý stůl), kde budou klíčoví představitelé tohoto odvětví projednávat hlavní průmyslová témata před očima zvědavého publika. Tentokrát budou tématem "Polovodičová řešení pro nový směr Inteligentních Sítí". Témata konferencí a fór budou zahrnovat elektroniku v automobilovém průmyslu, bezdrátové technologie a embedded systémy.

Elektronika v automobilovém průmyslu - Vedle samotné přítomnosti představitelů automobilového průmyslu v rámci výstavy bude probíhat automobilové fórum. Populární konference o automobilovém průmyslu je plánována na 12. a 13. listopad. Klíčová témata budou zahrnovat možnosti, jak může elektronický průmysl pomoci automobilovým výrobcům v dalším zefektivňování elektro-mobility a použití elektronických technologií ke zvýšení bezpečnosti řidiče

Během této konference představí vrcholní manažeři dodavatelů komponent pro automobilový průmysl a čelní představitelé elektronického průmyslu technologie, přístupy a strategie k řešení, s nimiž se hodlá toto odvětví chopit problémů a výzev v nadcházejících letech.

Embedded platformy - electronica hostí konferenci o embedded platformách, která proběhne od 14. do 15. listopadu. Nicole Schmitt, ředitelka výstavy electronica, vysvětluje význam nové platformy: "Konference je naším způsobem řešení problému, jemuž čelí embedded systémoví inženýři, kteří sem mohou přijít a sbírat specifické informace o výběru platforem, které jsou pro ně nejvhodnější." Výrobci procesorů a řadičů a jejich softwaroví partneři se rovněž mohou zúčastnit seminářů a přednášek a tak zjistit, jaká řešení mohou nabídnout na podporu vývojářů v oblasti výběru komponent a systémového designu. Mezi sponzory, kteří již projevili svůj zájem, patří Infineon a TQ Components.

Embedded technologie je tématem s obrovským významem pro celý elektronický průmysl. Tato skutečnost byla potvrzena na veletrhu electronica 2010 účastí 230 německých a mezinárodních společností z tohoto odvětví a embedded fórem. Od roku 2012 je konference o embedded platformách nejen dalším prostorem, kde mohou prezentovat svá řešení a nejnovější výsledky vývoje. Dává také systémovým architektům a vývojářům příležitost získat informace o průkopnických technologiích a jejich možných aplikacích.

Bezdrátové technologie - Kongres bezdrátových technologií electronica se bude konat ve dnech 14. a 15. listopadu a zaměří se na budoucnost bezdrátových technologií a jejich četných možností uplatnění. Bezdrátová technologie hraje ve všech jejích podobách klíčovou úlohu ve výpočetních a komunikačních technologií a její význam dramaticky poroste ruku v ruce s tím, jak touha po přístupu k internetu odkudkoliv nabírá vyšší tempo. Od bezpečnosti RFID v maloobchodních prodejnách přes chytré měření a inteligentní domácí spotřebiče až po dnešní mobilní telefony a produkty kompatibilní se Zigbee™ a Bluetooth™, bezdrátová technologie je velký byznys. Program konference, který stále ještě nebyl dokončen, bude pokrývat nejnovější standardy, vývoj klíčových technologií a bude se věnovat jednáním, jakým způsobem bezdrátová řešení ovlivní každého.

Online registrace návštěvníků

Očekává se, že bude pro návštěvníky otevřena od 2. července. Bližší informace o veletrhu electronica 2012 jsou k dispozici online na stránce www.electronica.de/en

O veletrhu electronica

electronica je předním mezinárodním veletrhem komponent, systémů a aplikací pro elektroniku. Koná se každé dva roky v Mnichově a to již od roku 1964 a představuje inovace z kompletní škály výrobků a služeb v elektronickém průmyslu. Veletrh electronica je nejvýznamnějším mezinárodním setkáním elektronického průmyslu a přináší, kromě výstavních prostorů podpůrný program obsahující prvotřídní konference - konferenci o elektronice v automobilovém průmyslu, konferenci o embedded platformách a kongres o bezdrátových technologiích – a diskuzí k těmto tématům. Veletrhu electronica 2010 se zúčastnilo přibližně 72.000 návštěvníků a 2.578 vystavovatelů. Celkový výstavní prostor byl 142.500 metrů čtverečních.

hybridica, veletrh inovačních řešení z plastů, kovů, keramiky a kompozit, probíhá souběžně s veletrhem electronica od roku 2008 a vytváří významný synergický efekt. Od roku 2012 probíhá také nově skladování elektrické energie (ees), Mezinárodní veletrh baterií, zařízení pro skladování energie a inovativní výroby.

www.electronica.de