Nové vysoce výkonné frézovací vyměnitelné břitové destičky KCSM30 od Kennametalu pro frézování žáruvzdorných slitin

Delší životnost nástroje snižuje náklady na kus u drahých dílů

Pro svůj poměr vysoké pevnosti vůči hmotnosti je titan velmi žádán pro přesné komponenty, jako jsou lopatky turbín v leteckých  motorech a elektrárnách nebo součásti rámů v konstrukci letadel a závodních automobilů. Dílnám je známo, že obrábění titanu  a dalších vysokopevnostních a žáruvzdorných slitin je velkou výzvou, na rozdíl od frézování ocelí nebo hliníku.

Díky přibližně o 25 % delší životnosti nástrojů nová frézovací sorta KCSM30 od Kennametalu okamžitě snižuje náklady na kus při opracování titanu. S jemnozrnným karbidovým substrátem pro houževnatost a stabilitu spolu s TiAlN PVD povlakem pro vynikající odolnost proti opotřebení mají nástroje nejen delší životnost, ale dílny také mohou zvýšit řezné rychlosti, a to až na 70 m/min (230 sfm).

S ohledem na vysokou pevnost titanu je chlazení při obrábění extrémně důležité pro udržení a prodloužení životnosti nástrojů. Destičky od Kennametalu v sortě KCSM30 jsou rovněž k dispozici v patentovaném provedení Beyond Blast, kde integrované chladicí kanálky dodávají chladivo skrz destičku přesně k řezné hraně pod třískou, kde nejvíce napomáhá snižovat teplotu a tření a tím zvýšovat produktivitu. Navíc chladivo je dodáváno do té čtvrtiny břitové destičky, která je aktuálně využívána pro obrábění, přičemž břitové destičky jsou přesně polohovatelné pro maximální využití.

Poptávka po odolnějších výkonnějších komponentech v rozhodujících odvětvích světového průmyslu (letecký a automobilový průmysl, energetika, medicína aj.) bude stále růst, spolu s tlaky na výrobce ohledně zvyšování kvality a snižování nákladů. Destičky v sortě KCSM30 od Kennametalu, které jsou dostupné v provedení pro čelní frézování, kopírovací a rohové frézování, jsou účinnou volbou pro firmy usilující o zvyšování produktivity a o udržení se na špici.

Kennametal Inc., technologický leader ve strojírenství, již více než 75 let přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v náročném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America’s Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.
 
Říčany-Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany-Jažlovice
Czeh Republic
FENZ Jan
T: 0 800 900 840
F: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com