Grammer v průmyslové zóně Triangel

Německý výrobce automobilových komponentů skupina Grammer, která se v loňském roce nastěhovala do průmyslové zóny Triangel poblíž Žatce plánuje sloučit výrobu ze současných tří závodů v Česku a Německu a zvýšit počet zaměstnanců ke konci roku 2014 na cílových 800.

Prostory v průmyslové zóně si pronajala na 15 let od skupiny CTP, která je odkoupila od společnosti Panasonic, která v Žatci výrobu ukončila. V novém závodě plánuje pokračovat ve výrobě autosedaček a dalšího vnitřního vybavení pro osobní a nákladní automobily. Vedle osobních a nákladních aut najdete výrobky firmy i u řady výrobců traktorů, stavebních strojů a jiné specializované techniky.

Podrobnější plány společnost nezveřejnila. Grammer působí v České republice zatím ve třech lokalitách: Tachov, Most a Dolní Kralovice. Z celkového počtu 8000 zaměstnanců ve skupině Grammer jich v tuzemsku pracuje kolem 1200. Očekává se, že příchod německé společnosti do Ústeckého kraje s sebou přinese i viditelný vliv na dosud velmi vysokou nezaměstnanost, která v regionu dlouhodobě panuje.

Grammer CZ je součástí koncernu Grammer AG, který se specializuje na vývoj a výrobu komponent a systémů pro interiéry automobilů s více než 30 výrobními a distribučními místy v 18 zemích působí na čtyřech kontinentech. Společnost Grammer v současné době dodává automobilové sedačky například pro automobilky DAF či Daimler.