Grid-EYE - vítěz soutěže ZLATÝ AMPER 2013

V konkurenci několika desítek firem, které přihlásily své novinky do soutěže o Zlatý Amper, se právě termoelektrický detekční senzor Grid-EYE úspěšně „popral“ o vítězství. Jedenáctičlenná odborná komise složená z odborníků z ČVUT FEL, VUT – FEKT Brno, ZČU – FEL Plzeň, VŠB  - TU – FEL Ostrava, SAV AV Bratislava a EZÚ Praha ocenila široké možnosti uplatnění, ohodnotila Grid-EYE jako nejpřínosnější produkt a udělila ocenění Zlatý Amper.

„Exponátu Grid –EYE-SMT společnosti Panasonic Electric Works Europe AG byla udělena také skvostná soška ZLATÝ AMPER. Tento maticový termoelektrický senzor disponuje pokrokovým řešením čipu se zabudovanou optikou, umožňuje měřit teplotu samostatně v každém z 64 bodů – toto rozlišení je na trhu unikátní.“, zdroj www.amper.cz.

Za tímto oceněním stojí dlouhodobý vývoj v oblasti infračerveného snímání, který umožnil spatřit světlo světa senzoru jehož 64 detekčních elementů je uspořádáno do formátu matice 8x8 a umožňuje široké možnosti uplatnění v energetice, lékařství, zabezpečovací technice, residenčním bydlení a v mnoha dalších oborech.

Na rozdíl od konvenčních, na teplotu citlivých senzorů, které pouze měří teplotu určitého bodu, je Grid-EYE, založený na vlastní MEMS technologii, schopný měřit teplotu individuálně ve všech 64 měřících bodech. Díky křemíkovým čočkám je možno aktivně sledovat úhel 60° a v něm přesně detekovat nejen přítomnost, ale zároveň pohyb, rychlost a směr pohybujících se objektů. Rozhranní I²C umožňuje snímat detekční zónu 10krát za sekundu a k dispozici je funkce řízeného přerušení.

Vlastnosti výrobku:

  • Rozměry: 11,6 x 4,3 x 8,0 mm (D x V x Š)
  • Provozní napětí: 3,3 V nebo 5,0 V (dle typu)
  • Napájecí proud: 4,5 mA
  • Teplota měřeného objektu: -20° C až 100°C (dle typu)
  • Zorné pole: 60 °
  • Velikost matice: 64 (8x8)
  • Externí rozhraní: I²C (rychlý režim)
  • Rychlost: 10 snímků/s (alternativně 1 snímek/s s průměrování)

 Kontakt pro získání dalších informací:

Panasonic Electric Works Czech s.r.o.
Kancelář podpory prodeje pro ČR a SR
Administrative centre PLATINIUM,
Veveří 111, 616 00 Brno

Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101 
http://www.panasonic-electric-works.cz

Luděk Barták
e-mail: ludek.bartak@eu.panasonic.com
mobil: +420 733 66 27 66