HAHN Automation představuje

Kompletní portfolio a inovace zaměřené na energetickou efektivitu

Skupina HAHN Automation, specialista na inovativní, technologicky vyspělá a především energeticky úsporná řešení, představuje své hlavní portfolio a inovace zaměřené především na energetickou efektivitu.

Sféry působnosti HAHN Automation můžeme rozdělit do 3 hlavních oblastí: robotika, technologie temperace a chlazení, automatizace montážních a kontrolních procesů. V každé z těchto oblasti dbá na zvyšování konkurenceschopnosti svých zákazníků z řad výrobních podniků,  ať již ve formě optimalizace procesu, zkracování výrobního cyklu, snižování zmetkovitosti, či snižování, v poslední době tolik skloňované, energetické náročnosti výroby.

Jako zkušený vývojář a výrobce odnímačů vtoků, lineárních robotů a systémový integrátor nejnovějších robotických technologií všech předních výrobců víceosých průmyslových robotů, je společnost HAHN Automation dobře připravena na vyřešení jakéhokoli zadání.

HAHN Automation dbá na vysokou kvalitu svých dodávek a proto i nadále klade důraz, na rozdíl od řady svých konkurentů, na umístění výroby do svých závodů v Německu, Švýcarsku  a  v USA.

Do skupiny HAHN Automation byli v posledních letech začleněni významní výrobci manipulátorů s dlouholetými zkušenostmi: společnosti REMAK Maschinenbau a Geiger Handling System. Jednotlivé řady robotů těchto dvou společností byly, po začlenění do skupiny, sjednoceny a prošly inovačním procesem. Nyní je tak na trh nabízen ucelený sortiment lineárních robotů, který splní veškeré náročné požadavky na manipulaci.

Kompletní výrobní program lineárních robotů s důrazem na energetickou úsporu přinášející rychlou návratnost počáteční investice

HAHN moderní lineární roboty přesvědčují svojí vysokou dostupností a velmi rychlými časy odebírání. Bez problémů dokáží manipulovat až se 100kg. Všechny řady HAHN lineárních robotů mají jednoduché a lehce srozumitelné ovládací panely RMP a kladou vysoký důraz na energetické úspory.

Do standardní nabídky patří zařízení pro vysokorychlostní odnímání vtoků, ať v pneumatické nebo  servomotorické variantě ProPicker, dále pak servomotorické lineární roboty SmartLine či prémiová řada ProLine, která se vyznačuje vysokým výkonem, robustní konstrukcí, velmi intuitivním uživatelským rozhraním a energeticky úsporným režimem.

Poslední trendem, na který se HAHN zaměřuje, je snižování energetické náročnosti. Díky následujícím třem hlavním inovacím dokáže ve srovnání s konvenčními zařízeními, zejména u velkých robotů, dosáhnout pozoruhodných energetických úspor, a to až o 40%, což v praxi znamená návratnost počáteční investice v rámci několika měsíců.

  • Optimalizace programu: Díky snižování rychlosti a dynamiky pohybu lineárních robotů v prostoru mimo vstřikolis dokáží HAHN roboty snižovat energetické požadavky.
  • Zpětné využití energie: S využitím integrovaného systému rekuperační brzdné energie se elegantně šetří životní prostředí a dosahuje se snížení nákladů až o 80% oproti použití s brzdnými odpory.
  • Snížení spotřeby energie: Spotřeba energie lineárních robotů může být výrazně  snížena také díky snížení vazebního proudu při držení zdvihu vertikální osy Y.

Obr. 1: Lineární robot ProLine

Také na poli temperace je HAHN zkušeným vývojářem, inovátorem a sériovým výrobcem zařízení pro plastikářský a gumárenský průmysl.

Temperační zařízení HAHN Automation vykazují nejlepší hodnoty energetické efektivity

Interní srovnávací měření potvrdilo, že nová generace ProTemp temperačních zařízení, kterou společnost HAHN Automation uvedla v roce 2011 na trh, dosahuje nejlepších hodnot energetické efektivity ve srovnání s konkurencí a dokáží přinést úspory na energiích až 40%.

Tento výsledek je založen na revoluční modernizaci této řady ve formě použití nových vícestupňových odstředivých čerpadel, která ve spojení s rychlým a přesným mikroprocesorovým řízením umožňují optimální tepelný tok a tím zajišťují kratší dobu cyklu a zvýšení efektivity.

Vedle toho mají, tato zmodernizovaná temperační zařízení, již ve standardu integrované měření průtoku a tlaku a jsou vybaveny novým ovládacím panelem s 4,3“ barevný dotykovým displejem, pomocí kterého lze centrálně kontrolovat až 6 temperačních jednotek.

V provozu může tato nová generace zařízení pracovat až do teploty vody 150°C a při okolní teplotě do 60°C. Řada ProTemp může být, díky svému flexibilnímu modulárnímu montážnímu systému, snadno přizpůsobena potřebám zákazníka.

Další optimalizaci výrobního procesu lze dosáhnout u řady plastových dílů také pomocí pulsní temperace. HAHN Automation má na tomto poli dlouholeté zkušenosti a přínosy jejího zařízení PulseTemp potvrzují výsledky implementace u řady spokojených zákazníků.

Základem tohoto řešení temperace je možnost regulovat samostatně jednotlivé chladící okruhy formy, které mohou být nastaveny na rozdílné teploty, a kde průtok vody není na rozdíl od konvenčních temperačních zařízení kontinuální, ale je řízen na základě potřeby. Optimální teploty teplonosného média je pak dosahováno pomocí mixování teplé a studené vody.

Hlavními přínosy této technologie jsou mj. vyšší výkonnost dosažená pomocí snížení doby cyklu (až o 30%), energetická úspora, snížení zmetkovitosti, lepší kontrola prostřednictvím integrovaného průtoku a měření teploty u každého okruhu.

PulseTemp je nabízen ve dvou variantách. Varianta PulseTemp RPT100 je koncipována jako zařízení “vše v jednom” nebo varianta PulseTemp RPT200 , se kterou lze kontrolovat až 72 chladicích okruhů.

Obr. 2: PulseTemp RPT100

Optimálním doplňkem existující řady temperačních zařízení v portfoliu HAHN Automation jsou  SmartCool chladící zařízení. Robustní a výkonná odstředivá čerpadla, nerezové a dobře izolované nádrže vody zajišťují vysoký výkon.

HAHN Automation - zkušený partner pro automatizaci montážních a kontrolních procesů

Poslední z výčtu hlavních  kompetencí skupiny HAHN Automation jsou komplexní dodávky automatizačních řešení montážních a kontrolních procesů. Nabídka zahrnuje řešení od manuálních pracovišť až po plně automatizované linky.

Společnost má mj. jedinečné postavení ve vývoji procesu a sériové automatizaci suchého plnění hydraulických ložisek. Již mnoho let je společnost také lídrem na trhu při automatické předmontáži a koncové montáži turbodmychadel do osobních automobilů. Dalším příkladem jsou komplexní montážní linky na výrobu závěsných kování pro nábytek a krabic zásuvek. Přitom se dosahuje výrobních časů 1,5s na výrobek. Specialitou společnosti jsou automatizované linky vyznačující se enormní flexibilitou pracovního spektra.

Skupina HAHN Automation

Založení:  1. června 1992 v Rheinböllenu, Německu
Silné stránky: automatizace montážních a kontrolních procesů, vývoj a sériová výroba lineárních robotů, chladících a temperačních zařízení pro plastikářský a gumárenský průmysl
Do skupiny integrovány: REMAK Maschinenbau GmbH a Geiger Handling Systems AG.
Výrobní závody: Německo (Rheinböllen a Reinheim), Švýcarsko a USA
Regionální centra: Česká republika, Turecko, Kostarika
Zaměstnanci: cca 380 celosvětově

Kontakt :

HAHN Automation, s.r.o.
Klostermannova 1000,  250 82 Úvaly

Tel.: 420 281 012 572

E-mail: info@hahnautomation.com