In-Sight Micro 1500 zrychluje výkon systému počítačového vidění

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila v těchto dnech kompaktní chytrý systém počítačového vidění pro vysokorychlostní snímání dosahující rychlosti přes 200 snímků za sekundu (fps).

Systém In-Sight 1500 dokáže provádět až 400 kontrol za sekundu s rozlišením 640 × 240. Nový produkt umožňuje uživatelům rovněž volit varianty rozlišení až pro 200 inspekcí za sekundu s rozlišením 640 × 480 a až 150 inspekcí za sekundu při rozlišení 800 × 600.

„In-Sight Micro 1500 je kombinací vysoké rychlosti snímání a vysoce výkonného zpracování k provádění inspekčních úkonů na každé položce, a to i na těch nejrychlejších výrobních linkách,“ uvedl Joerg Kuechen, viceprezident společnosti a ředitel obchodní jednotky produktů počítačového vidění. „Výrobcům potravin, nápojů a spotřebního zboží to dovoluje distribuovat inspekci do kritických míst podél linek s velmi vysokým objemem výroby, aby tak zvýšili kvalitu produktu a snížili náklady.“

Zařízení In-Sight Micro dokáže vměstnat kompletní systém počítačového vidění do velice malého pouzdra o rozměrech pouhých 30 mm × 30 mm × 60 mm a je proto ideální pro montáž do velmi těsných prostor na robotech, výrobních linkách a strojních zařízeních.

Systém In-Sight Micro 1500 je obzvlášť vhodný pro splnění nároků na vysokou rychlost u sestavování balíků, aplikací kontrolujících přítomnost či nepřítomnost, obsluhy strojů a sledování dopravníkových pásů při výrobě spotřebního zboží, lékařských zařízení a elektroniky. Systém počítačového vidění In-Sight Micro 1500 je k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese www.cognex.com/.

Společnost Cognex
Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.
Další případové studie společnosti Cognex a informace o produktových novinkách v českém jazyce si můžete přečíst na portálu http://www.industrymedia.eu/cz/
 
Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com