Jihočeská Madeta s lasery od Leonarda

Značení bez nákladů na Elopak obaly, za použití pokrokové laserové technologie, jako první v České republice použila společnost Madeta s lasery Solaris od Leonarda a úspory jsou prokazatelné.

Největší zpracovatel mléka v České republice, společnost Madeta hledala způsob jak ušetřit náklady na výrobu mléka. Jedním z procesů ve výrobě mléka je jeho balení a následné značení datumem výroby, směnou, číslem linky a datumem. Právě inkjet inkoustové systémy jsou nákladným zařízením, vyžadující starostlivost o zařízení, spotřební materiály, jako je inkoust a solvent a taky pravidelný servis. Další stránkou je ekologie výroby. A jak zde ušetřit?

Jednoduše nalezené uspořené peníze.

Změnou technologie značení z inkjet zařízení na pokrokové nové laserové systémy se sice musela provést investice do značícího systému, který nahradil zastaralou technologii, ale následné úspory jsou počitatelné. Laser nemá žádný spotřební materiál, nelije se do něj žádný inkoust nebo ředidlo. Životnost laserové CO 2 trubice je u 10W laseru 45.000 hodin. Roční úspory při 24hod provozu, se pohybují nad 100.000 Kč, což je markantní úspora.

mac internet security software

Vícevrstvý obalový materiál Elopak zachovává svou svěžest produktu a jeho dlouhodobé chuťové vlastnosti. Z toho důvodu není možné jej poškodit tak, aby byl ovlivněn obsah obalu. Laser značí do sváru dvou materiálů a to jen do horní lakované vrstvy a nepropaluje další vrstvy a neovlivní negativně obsah.

Každý z 5 závodů Madeta má své „speciality“ – produkty, které se mohou vyrábět právě a jen tam, a ne jinde. Protože je právě tam – a ne jinde – umějí nejlépe. Jsme rádi, že právě tam v Madetě můžeme ukázat naši nejlepší laserovou technologii Solaris.

www.LT.cz