Firma JUNKER dodá 500-stý brousicí stroj koncernu Volkswagen

U výrobce obráběcích strojů JUNKER se konala oslava k příležitosti historického úspěchu: prodeje již 500-stého brousicího stroje firmy JUNKER koncernu Volkswagen. „Toto číslo“, říká pan Rochus Mayer, jednatel společnosti JUNKER „ zobrazuje, jakou váhu zaujímají naše brousicí stroje v celosvětové automobilové výrobě“.

Za tyto vynikající obchodní vztahy dostala firma Volkswagen jako uznání JUNKER cenu. Vyznamenání převzal pan Große-Loheide, který v koncernu Volkswagen zodpovídá za nákup. V rámci udělení JUNKER ceny si pan Große-Loheide prohlédl technologické centrum a výrobní halu v sídle mateřské společnosti v Nordrachu v Německu. Mohl si tak udělat obrázek o nejnovějších konceptech strojů a prohlédnout si objednaný stroj: JUCAM 1S 11, určený k broušení vačkových obrobků.

Pan Dirk Große-Loheide (uprostřed) vedoucí nákupu koncernu Volkswagen si prohlíží s panem Rochus Mayer (vpravo) jednatelem firmy JUNKER technické centrum JUNKER

 
Skupina JUNKER
Skupina JUNKER se sídlem v německém Nordrachu, je předním světovým výrobcem CBN-vysokorychlostních brousicích strojů. Téměř 1.300 pracovníků po celém světě zajišťuje technologický náskok společnosti. Všichni renomovaní výrobci automobilů a jejich dodavatelé jakož i výrobci nářadí a subjekty z dalších odvětví důvěřují inovativním technickým řešením v oblasti broušení od společnosti JUNKER. Ať už se jedná o masovou nebo malosériovou výrobu: brousicí stroje JUNKER pracují přesně, hospodárně a spolehlivě.
Vedle společnosti Erwin Junker Maschinenfabrik GmbH patří do skupiny JUNKER také společnosti Erwin Junker Grinding Technology a.s., LTA Lufttechnik GmbH a Zema Zselics Ltda. Společnost LTA vyrábí vzduchové filtry a protipožární zařízení pro živnostníky i průmyslové subjekty. Společnost ZEMA je brazilský výrobce brousicích strojů, který vyrábí konvenční CNC brousicí stroje a je lídrem na brazilském trhu. Zákazníci společnosti pocházejí převážně z oblasti výroby automobilů a nářadí. Od února 2015 patří ZEMA do skupiny JUNKER, díky čemuž využívá celosvětovou prodejní a servisní síť skupiny.