Kennametal představuje novou vysoce výkonnou rohovou frézu pro malé průměry Mill 1-7

Jako nejnovější doplněk řady fréz Mill 1™, platformy pro dokončovací operace, nabízí fréza Mill 1-7™ řešení při dokončování frézami malých průměrů. Tato nová řada je speciálně konstruovaná tak, aby pokryla zavrtávání, drážkování a zapichování pro aplikace v letectví,energetice a všeobecném strojírenství. Fréza Mill 1-7 je rozmanitý nástroj pro hrubování a dokončování, kde jsou požadovány rohové frézy s malým průměrem.

Multifunkční frézy Mill 1-7 mohou být použity pro rohové, sestupné, drážkovací, zapichovací a spirálové zavrtávací frézování, při použití jedné břitové destičky ke zvýšení produktivity, zredukování zásob a snížení nákladů na obrábění. Malá břitová destička frézy Mill 1-7 umožňuje použití vyšší hustoty zubů na frézovacím tělese než u velkých destiček, a proto dosahují vyšších posuvů a vysoký úběr materiálu. Vysoce pozitivní úhel čela těchto břitových destiček poskytuje měkký řez a nízké řezné síly pro hladší vstup a výstup z materiálu. Tato schopnost rovněž umožňuje frézám obrábět vyššími posuvy při menších řezných silách.

Břitové destičky frézy Mill 1-7 jsou navrženy s eliptickou řeznou hranou, která je optimalizována pro přímou 90⁰ stěnu a 0° úhlem dna a dovoluje tak nahradit monolitní karbidové frézy při některých dokončovacích operacích.

Břitové destičky frézy Mill 1-7 přichází ve třech sortách pro pokrytí různých aplikací a podmínek:

  • Sorta KC725M™ je určena pro frézování běžných a zušlechtěných ocelí, nerezových ocelí a tvárných litin jak za sucha, tak při chlazení vodou.
  • Vícevrstvý povlak TiN-TiCN-Al2O3-CVD sorty KCPK30™, s pokročilým dokončovacím procesem po napovlakování Beyond™, je vhodný pro širokou oblast aplikací při hrubování ocelí a litin. Tato sorta pracuje nejlépe za sucha, ale funguje i v mokrých podmínkách.
  • Sorta KC522M™ je navržena pro poskytnutí lepšího výkonu ve všeobecném strojírenství při obrábění žáruvzdorných slitin a nerezové oceli. KC522M odolává lomu a nabízí vylepšenou odolnost proti opotřebení a zvýšenou pevnost.

Kennametal Inc. (NYSE: KMT) dodává produktivitu zákazníkům, kteří hledají špičkový výkon v náročných prostředích, poskytováním dlouhodobých inovačních zakázkových a standardních řešení. Osvědčená produktivita je možná díky pokročilé znalosti materiálů a aplikací. Náš závazek na udržitelné prostředí poskytuje našim zákazníkům přidanou hodnotu. Společnosti působící v různých odvětvích průmyslu od stavby letadel, až po těžbu uhlí, od motorů, až k ropným vrtům a od turbodmychadel, až po konstrukce, znají firmu Kennametal pro její mimořádný přínos jejich hodnotového řetězce. Ve fiskálním roce 2012, koupili zákazníci produkty a služby firmy Kennametal za zhruba 3 miliardy USD – prostřednictvím našich přibližně 13 000 nadaných zaměstnanců, kteří pracují ve více než 60 zemích – s více než 50% těchto příjmů pocházejících mimo Severní Ameriku.

www.kennametal.com