Kompletní a jednoduchá automatizace

Ostfildern, 26. listopad 2012 – Společnost Pilz se na veletrhu SPS/IPC/Drives 2012 představuje především jako  poskytovatel řešení pro kompletní automatizaci. Předvádí na veletrhu v Norimberku novinky z oblasti senzoriky, řízení a aktoriky. Svou propagaci na veletrhu zaměřila firma Pilz především na produkty, systémy a služby, které uživatelům umožňují komfortní řešení úkolů v automatizaci.

„Jednoduchost a bezpečná interakce mezi člověkem a strojem jsou dva nejdůležitější úkoly v oboru automatizace. Na veletrhu SPS/IPC/Drives představujeme vzájemně sladěná řešení, která výrobcům jakožto i uživatelům strojů umožní hospodárnou realizaci jejich cílů,“ vysvětluje Renate Pilz, generální ředitelka společnosti Pilz GmbH & Co. KG.

Kompletní portfolio: senzorika, řízení a aktorika

Portfolio výrobků firmy Pilz z oblasti senzoriky umožňuje individuální řešení pro monitorování poloh, oddělovacích bezpečnostních zařízení, ploch a prostor. Například nová bezpečnostní západka PSENbolt, která je kombinací mechanické západky a dvou bezpečnostních spínačů, zcela nahradí drahé vlastní konstrukce. Toto řešení umožní bezpečné monitorování ochranných krytů až po nejvyšší kategorii bezpečnosti PL e dle EN/ISO 13849-1.

Prostřednictvím nového PNOZ mB0 představuje firma Pilz norimberskému odbornému publiku na letošním veletrhu novou generaci konfigurovatelných řídicích systémů - přesně 10 let po premiéře prvního PNOZmulti na veletrhu SPS/IPC/Drives 2002. Stejně jako tehdy je i dnes komfort pro uživatele hlavním charakteristickým znakem výrobku: kompaktní rozměry, 20 bezpečných vstupů, z nichž lze maximálně osm konfigurovat jako standardní výstupy a osvětlený displej pomáhají šetřit čas při konfiguraci a diagnostice a snížit náklady na inženýrské služby.

V oblasti pohonných systémů prezentuje společnost zabývající se automatizací bezpečná a energeticky efektivní řešení - od realizace bezpečných funkcí pohonu, použití energeticky úsporné servotechniky, přes otevřená rozhraní až po dynamické funkce řízení pohybu akčních členů (Motion Control). Novinkami v portfoliu jsou servomotory PMCtendo SZ. Díky vysoké efektivnosti jsou tyto motory zvláště energeticky úsporné.

Jednoduchá řešení splňující jakékoliv požadavky

Pilz obstojí z hlediska požadavků na snadnou manipulaci také u komplexních řešení v rámci automatizace, konkrétně například automatizačním systémem PSS 4000: s příslušnými editory PAS STL a PAS IL odpovídají i standardizované programovací jazyky PLC požadavkům na bezpečnostní uživatelský software.

Pilz poskytuje podporu rovněž prostřednictvím rozsáhlé nabídky služeb, která zahrnuje poradenství, inženýrské služby a školení po celou dobu životnosti stroje. Odborníci ze společnosti Pilz v Norimberku vysvětlí, jaké požadavky a rovněž jaké možnosti ze směrnice pro strojní zařízení vyplývají pro výrobce i uživatele.

Další informace ohledně účasti společnosti Pilz na veletrhu SPS/IPC/Drives 2012 naleznete na: http://www.pilz.de/sps-ipc-drives

Texty a fotografie jsou rovněž ke stažení na adrese www.pilz.de. Chcete-li přejít přímo na příslušnou internetovou stránku v tiskovém centru, zadejte na domovské stránce vpravo webcode 9248.

Pilz GmbH & Co. KG

Pilz, který má přibližně 1600 zaměstnanců po celém světě, zaujímá čelní postavení v oboru technologií pro automatizační techniku. V této oblasti se Pilz důsledně vyvíjí v partnera, který Vám pro bezpečnostní a řídicí techniku nabízí kompletní paletu výrobků i řešení. Vedle hlavního sídla v Německu je Pilz se svými 28 dceřinými společnostmi a mnoha obchodními zastoupeními přítomen na všech kontinentech.

K jeho výrobkům patří senzorika, elektronická zařízení pro kontrolu a sledování procesů, řešení pro automatizaci s řízením pohybu akčních členů (Motion Control), bezpečnostní spínače, programovatelné řídicí systémy, stejně jako výrobky pro oblast obsluhy a sledování procesů. Pro budování průmyslových sítí jsou k dispozici bezpečné sběrnicové systémy, ethernetové systémy a průmyslové rádiové systémy.

Řešení od firmy Pilz nalézají uplatnění jak ve strojírenství, tak i v obalovém a automobilovém průmyslu a v odvětvích, jako je větrná energie, doprava a lisování. Tato řešení rovněž zajišťují bezpečný chod transportérů na letištích, hladký pohyb divadelních kulis a bezpečný provoz lanovek a horských drah.

Kromě toho nabízí Pilz rozsáhlý program služeb s rozmanitou nabídkou školení. Spolu s poradenstvím pro oblast bezpečnosti a s inženýrskými službami je tak k dispozici kompletní a odborně kompetentní servis.

Kontakt pro novináře:

Martin Kurth                                           Sabine Karrer
firemní a odborný tisk                                         odborný tisk
telefon: +49 711 3409-158                                  telefon: +49 711 3409-7009
e-mail: m.kurth@pilz.de                                     e-mail: s.skaletz-karrer@pilz.de

 

Pilz GmbH & Co. KG
Felix-Wankel-Straße 2
73760 Ostfildern
Německo
www.pilz.com