Makino U6:

drátový EDM, který sám vyřezává součástky i ořezává náklady

Stroj Makino U6 můžete jednoduše jen zapnout a nechat samostatně pracovat. Spolehlivost a robustnost tohoto vysoce precizního drátového EDM v nepřetržitých pracovních operacích jsou takové, že obsluha stroje může obrátit pozornost k jiným úkolům, zatímco U6 pokračuje v práci. Klíčové technologie, jako je H.E.A.T. (High Energy Applied Technology) a Hyper Cut, zaručují spoustu hodin obrábění bez ručního zásahu. Další výjimečné vlastnosti zahrnují žádné nebo téměř žádné přetrhávání drátu, rychlé obráběcí časy a velmi nízkou spotřebu drátu. Protože stroj je vybaven novou vodicí hlavou stroje, extrahováním drátu a čisticím systémem, které snižují čas údržby, uživatelé mohou věnovat více času řezáním.

Makino U6, precizní drátový EDM nástupce vysoce úspěšné série DUO a větší bratr stroje U3, uvedeného na trh v loňském roce, byl navržen k extrémně přesnému a výkonnému obrábění plastových forem, lisovacích zápustek nebo součástek. Čistý a upravený vzhled tohoto stroje a jeho malý záběr pracovní plochy Vám okamžitě padnou do oka. V tomto případě bude Váš první dojem oprávněným posouzením kvality. Funkce TG Cut stroje U6 Makino zajišťuje, že nezanechá žádné stopy, když je náhle změněna výška součástky a jeho Hyper Cut technologie zaručuje vynikající povrchovou úpravu Ra 0,4 μm u obrábění pouhými třemi řezy. Kromě toho poskytuje osvědčená funkce GS Cut vynikající přímost u aplikací do tloušťky až 400 mm spolu s odpovídajícím snížením spotřeby drátu a řezného času. Kromě toho, že poskytuje tak výjimečnou povrchovou kvalitu, je stroj U6 také robustní, spolehlivý a ekonomický.

  • Robustní a spolehlivý výkon

Stůl s pevným uchycením trvale zajišťuje vynikající řezné výsledky v jakékoli poloze, jelikož se obrobek nemůže hýbat, zatímco silná a rigidní konstrukce zabraňuje deformacím teplem a změnám váhy způsobených zatížením obrobku a úrovní náplně dielektrické tekutiny. To vede k vyššímu stupni přesnosti, než poskytují pohyblivé stoly a ke schopnosti pojmout těžší zatížení stolu. Výjimečně veliké kuličkové šrouby vyztužují obě strany, aby zabránily přílišnému házení a zabezpečily méně vibrací, než systém kuličkových šroubů ukotvený na jedné straně. Tyto neobvykle veliké kuličkové šrouby a lineární vedení jsou schopné vydržet těžší zatížení od setrvačnosti, které minimalizuje zpětné nárazy. Výsledkem je trvalý výkon bez ohledu na váhu součástky a její polohu na stole.

  • Menší doba neřezání

Stroj U6, který je k dispozici ve dvou rozdílných naváděcích systémech drátu (kulatý PICO a ve tvaru písmene V), má spoustu užitečných funkcí, které snižují doby neřezání. Například nově vyvinutý vodící systém s precizně se zužující přírubou umožňuje snadné odstranění a změnu vodítek v rozmezí minuty - bez toho, že by se vodítka musela znovu vertikálně slícovat. Funkce navádění drátu stroje U6 také snižuji doby neřezání tím, že zlepšuje schopnost řezání závitů u malých děr. Jedinečná technologie H.E.A.T. firmy Makino zaručuje nejrychlejší posuvy bez rizika přetržení drátu, dokonce i za extrémních podmínek, jako je obrábění vzdálenou tryskou. V neposlední řadě je tu dvoučerpadlový systém stroje, jenž vytváří lepší podmínky pro řezání, které vedou ke kratším obráběcím časům.

  • Ekonomický provoz

Několik funkcí usnadňuje údržbu stroje Makino U6. Nová kompaktní hlava značně usnadňuje čištění a výměnu vodítek a jeho kompaktní design snižuje riziko kolize s obrobkem. Jelikož extrakce drátu stroje a sušicí systém také usnadňují údržbu, konečným výsledkem je více času na řezání. Systém Hyper i Control nové generace firmy Makino je snadnější a rychlejší na použití tak, aby dokonce i málo zkušený pracovník mohl dosáhnout výjimečných výsledků – konkrétně protože řídicí panel nového systému Hyper i Control obsahuje funkce intuitivního a jednoduchého ovládání, jako rychlé listování, otáčení pohledu, zúžení, rozšíření, protažení, které najdeme u chytrých telefonů/tabletů. Další výhodou je, že panel dotykové obrazovky může být nastaven do nejpohodlnější provozní výšky. Kromě toho velké dveře umožňují snadné naložení, vyložení a nastavení obrobků do jakékoli polohy. Všechny výhody, které pomáhají značně zvýšit produktivitu při každodenních operacích drátového EDM.

www.makino.eu