METAV 2014 – Startovní výstřel padl s odesláním přihlášek

V nadcházejícím roce otevře veletrh METAV v Düsseldorfu své brány po osmnácté. Od 11. do 15. března 2014 představí na mezinárodním veletrhu výrobní techniky a automatizace své produkty a řešení pro moderní průmysl opět vystavovatelé z celého světa. V těchto dnech odesílá pořadatel veletrhu METAV, Spolek německých továren obráběcích strojů (VDW - Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken), přihlášky.

„METAV je již přes 30 let výborně zaveden v lokalitě Düsseldorf jako odborný veletrh pro zpracování kovů“, říká Dr. Wilfried Schäfer, jednatel pořadatele METAV, Spolku německých továren obráběcích strojů (VDW - Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken) ve Frankfurtu nad Mohanem. „Oslovuje zejména odborníky na výrobní techniku z Německa i daleko za hranicemi, kteří vyhledávají dialog s experty o efektivní výrobě“, pokračuje Schäfer. Cílové skupiny veletrhu METAV přichází z průmyslu, jsou to zejména výrobci strojů a zařízení, a také z automobilového průmyslu, z řemeslného zpracování a ze sektoru služeb.

Odborní návštěvníci všech průmyslových oborů oceňují METAV pro zprostředkování nových myšlenek a udržování kontaktů. Jürgen Jung, výrobní ředitel společnosti Pfeiffer Vacuum v Aßlaru uvádí v zastoupení do zápisu: „S návštěvou veletrhu METAV hledíme přes hranu svého pískoviště. S našimi dodavateli obráběcích strojů a provozních prostředků jsme v kontaktu pravidelně. Právě tak je pro nás zajímavé zjistit, jakými myšlenkami se prezentují jejich konkurenti na trhu.“ Dieter Appelt, vedoucí plánování v oblasti obchodní činnosti převodovek u společnosti Volkswagen AG v Kasselu, doplňuje: „Veletrh METAV nám nabízí vynikající možnosti k prodiskutování našich cílů společně s dodavateli a k seznámení se s jejich vlastními přístupy, například ve věci energetické efektivity.“

METAV je prvním rozsáhlým mezinárodním odborným veletrhem pro obrábění kovů v sudých letech. Nabízí tak časné informace z první ruky o celém spektru výrobní techniky jako bázi pro rozhodování v oblasti investic v běžném roce. Ke stěžejním výstavním bodům veletrhu METAV patří obráběcí stroje a přesné nástroje, automatizace výroby a procesu a zajištění přesnosti měření a kvality, konstrukční díly a příslušenství a také služby. Na posledním veletrhu METAV 2012 prezentovalo své nabídky zhruba 700 vystavovatelů z 26 zemí na více než 36 000 m² netto výstavní plochy. Přilákali téměř 41 000 návštěvníků ze 70 zemí.

www.metav.de