Modifix a Solidfix od WNT

Snadná volba k modernizaci poháněných nástrojů

Společnost WNT rozšířila svůj sortiment o dva nové modulové rychlovýměnné systémy pro poháněné nástroje. První systém Modifix nabízí především univerzálnost za nízkých provozních nákladů a druhý systém Solidfix vyniká především svojí přesností, rychlostí a jednoduchostí obsluhy. Oba systémy nadchnou svojí flexibilitou a spolehlivostí.

Modifix ®

Náklady na výměnu poháněných nástrojů mohou být finančně i provozně náročné, avšak s WNT, při zavedení systému Modifix, je tento problém výrazně eliminován.

Tyto moduly lze totiž použít v každém poháněném nástroji s kleštinovým upínacím pouzdrem ER. Tudíž Vám postačí stávající jedna poháněná jednotka (axiální nebo radiální) a příslušný modulární adaptér Modifix, který se dodává ve velikostech modulu ER20, 25, 32 a 40 , buď s vnitřním nebo vnějším závitem pro upevnění do pohaněné jednotky. Pracovní část adaptéru je dodávána jako kleštinový upínač Weldon, a nebo frézovací trn s příčnou drážkou.

Jednoduchá zaměnitelnost systému Modifix propůjčuje vysokou flexibilitu a užitnou hodnotu. Nástroje mohou být přednastaveny v samostatném držáku a lzeje rychle zaměnit za jiný nástroj dle potřeby. Přesnost a tuhost systému jsou předpokladem dobrého výsledku. Tuhost nástroje je také zvýšena díky krátké vzdálenosti mezi nástrojem a vřetenem ložisek poháněného nástroje jednotky.

Solidfix ®

Jak bylo již zmíňěno v úvodu, tento systém najde své uplatnění při požadavku na rychlost, jednoduchost a vysokou přesnost. Solidfix je vybaven patentovaným upínacím systémem Qick, který je vybaven zajišťovacím bajonetem pro rychlé uchycení modulu v poháněné jednotce. Tímto promyšleným uchycením lze modul namontovat jednou rukou do 20 vteřin včetně finálního zafixování pomocí 6HR klíče, kterým je nutné otočit pouze o 180° do plného upnutí. Obvodová házivost 0,005mm až do vyložení 30 mm od čelní plochy pokryje všechny náročné operace s požadavkem na zvýšenou přesnost. Deklarovanou přesnost zajišťuje přesné zpracování a délkově optimalizovaný styčný kužel modulu. Stejně jako v případě Modifix, je modul dostupný v rozhraní ER20 až ER40, a to včetně ER11M a ER16M. Výběr jak a jaký upnout nástroj je rozmanitější než v předešlém případě. Můžete zvolit kleštinový upínač s vnější i vnitřní maticí, Weldon, Whistle Notch, tepelný upínač, držáky pro vyvrtávací tyče, frézovací trny s příčnou drážkou, hydroupínače, kontrolní trny a záslepky. Systém Solidfix je dostupný i pro stacionární držáky VDI a rotační držáky SK a HSK.

"Systémy Modifix, nebo Solidfix nabízí velmi efektivní cestu k modernizaci stávajícího parku týkající se poháněných nástrojů. Původní vybavení poháněnými jednotkami, které šlo převážně s novým strojem, je mnohdy již zastaralé a uživatelé stojí nově před další investicí. Díky výše uvedeným přednostem jsou nové systémy od společnosti WNT tím nejlepším řešením. Oba systémy Vám umožní optimalizovat Vaše přípravné časy a výrazně se podílet na provozních úsporách ," říká Jan Úlovec, obchodní ředitel společnosti WNT Česká republika.

www.wnt.com

Nové modulární rychlovýměnné systémy poháněných jednotek

Vysoká flexibilita a univerzálnost za minimálních nákladů

Kompletní náhled na sestavu Modifix, která se zejména vyznačuje svou jednoduchostí, flexibilitou a nejekonomičtější variantou v případě upgradu na nový systém.