Nejlepší vlastnosti pro hliník a ocel: Rhenus FU 70 W

Bezproblémové použití v nejrozšířenějších obráběcích procesech

Rhenus Lub GmbH & Co KG vyvinul prémiový produkt zvláště vhodný pro obrábění při nejnáročnějších podmínkách.

Rhenus FU 70 W je inovované vodou ředitelné chladivo s EP aditivy, se kterým zákazníci v kovoobráběcím průmyslu mohou profitovat, obzvláště pokud je vyžadované obrábění hliníkových slitin a ocelí. Kombinuje výborné mazání, nízkou pěnivost a nejmodernější ochranu životního prostředí. Díky unikátnímu složení má Rhenus FU 70 W extrémě nízkou pěnivost i při nízké tvrdosti vody v rozmezí od 3 do 10 stupňů německé stupnice tvrdosti, a to zaručuje použití chladiva za všech podmínek.

Stephan Klaue, produktový manažer Rhenus Lub, vysvětluje výhody vysokovýkonného maziva, slovy: „S jeho excelentními mazacími schopnostmi je Rhenus FU 70 W zvlášť vhodný jako první volba zákazníků, kteří obrábí výkovky a odlitky z hliníkových slitin s obsahem křemíku kolem 1 %. Tím, že jsou formovány čistější třísky z poměrně měkkého materiálu, je omezeno opotřebení nástroje.“ Měkké slitiny vyžadují vyšší mazivost použitého maziva, což optimálně splňuje Rhenus FU 70 W. Kapalina garantuje optimální mazání a čistý povrch. V praxi mohou zákazníci významně zvýšit výkonnost obrábění při minimalizaci opotřebení nástrojů, např. při výrobě hliníkových kompresorů a bloků motoru, což zvyšuje spolehlivost výroby a snižuje výrobní náklady.

Rhenus FU 70 W byl také prověřen lékařskou technologií. Díky svým technickým vlastnostem je vysoce výkonné mazivo založené na minerálni bázi obzvláště vhodné pro výrobu malých vnitřních závitů a velmi jemné mechaniky. Rhenus FU 70 W dosahuje dobrých výsledků také při soustružení, vrtání, frézování a broušení titanu a nerezových ocelí. Proto může být emulze použita např. při výrobě implantátů a sond.

Navíc, kromě svých výborných technických předností, se tento nový mazací prostředek potvrdil jako prvotřídní produkt z řady Rhenus Lub amine a boric acid-free coolantsRL (chladiva bez obsahu aminů a kyseliny borité), který má výbornou kompatibilitu s životním prostředím a je šetrný k lidské pokožce. V důsledku nízké hodnoty pH od 8.0 do 8.8, Rhenus FU 70 W zabraňuje dráždění lidské pokožky při splnění maximální ochrany životního prostředí a bezpečné aplikaci.

www.rhenuslub.com
 

O společnosti Rhenus Lub

Společnost Rhenus Lub je mezinárodně působící firma nabízející systémová řešení speciálních maziv, aplikačního poradenství a technologická řešení pro zpracování a opracování kovů. Společnost založená v roce 1882 v Mönchengladbachu vyvíjí a vyrábí chladicí maziva mísitelná i nemísitelná s vodou pro náročné třískové obrábění, speciální produkty pro tváření a speciální tuky a speciální oleje. Zákazníci jsou přední firmy ve strojírenství, automobilovém a subdodavatelském automobilovém průmyslu, výrobci valivých ložisek a firmy v potravinářském průmyslu, v letecké a vesmírné dopravě. Rhenus Lub ročně vyrobí kolem 26.500 tun chladicích maziv a speciálních mazacích tuků. V roce 2012 dosáhla společnost obratu ve výši kolem 82 mil. EUR. Společnost Rhenus Lub investuje jako přední inovátor nadprůměrně do výzkumu a vývoje. Více než 20 % všech zaměstnanců pracuje v této oblasti. Společnost Rhenus Lub je prostřednictvím svých dceřiných společností a zahraničních zastoupení reprezentována ve 31 zemích světa.