Nejnovější verze průmyslového tabletu Panasonic Toughbook potvrdí jeho pozici v automobilovém průmyslu

Společnost Panasonic představila nejnovější verzi špičkového odolného průmyslového tabletu Toughbook CF-D1. Toughbook CF-D1, navržený pro diagnostiku motorů a strojů, byl aktualizován na operační systém Windows 8.1 Pro a došlo i ke zvýšení výkonu a rozšíření komunikačních funkcí. Tato aktualizace zajistí pokračování dominance tohoto produktu jako preferovaného odolného tabletu pro evropský automobilový průmysl.

Díky této modernizaci budou zákazníci moci nadále těžit z přínosů odolné a ergonomické platformy produktů Toughbook a nejširší nabídky souvisejících periferií, které doplní poslední vylepšení uživatelské funkčnosti a výhody operačního systému Windows  8.1  Pro pro firmy. Nejnovější Toughbook CF-D1 je navíc vybaven procesorem Intel® Core™ i5-3340M vPro™ (2,7 GHz) třetí generace, pracujícím na standardním napětí, a pevným diskem o kapacitě 500 GB (oproti 320 GB u předchozí verze) a doplňkově diskem SSD o kapacitě 256 GB.

Zkonstruován pro diagnostiku

Tablet Toughbook CF-D1 je určen pro techniky provádějící diagnostiku motorů, osobních a nákladních automobilů i strojních zařízení v dílně i v terénu a také pro záchranářské týmy, které potřebují velký a dobře čitelný displej pro zobrazení technických výkresů a  map. Tento tablet byl navržen ve spolupráci s uživateli, kteří s  ním budou pracovat.

Díky době provozu na baterii 9 hodin (Mobile Mark 2007™, 60 cd/m²), přesahující délku běžné pracovní směny, a širokoúhlému 13,3“ HD LCD displeji s LED podsvícením je tablet CF-D1 dokonale vybaven pro provozování dnešních náročných diagnostických aplikací. Kromě toho se tento tablet vyznačuje charakteristickou extrémní odolností zařízení z rodiny Toughbook – vyrovná se s nárazy, pády, kapalinami, prachem i extrémními teplotami v dílně i v terénu.

Bezkonkurenční čitelnost displeje

Širokoúhlý 13,3“ HD LCD displej s LED podsvícením umožňuje technikům pohodlně používat diagnostické aplikace pracující v reálném čase, číst telematické údaje a zobrazovat schémata a výkresy. Rezistivní dotykový displej umožňuje snadné zadávání údajů pomocí prstů (i v rukavici) nebo pera a to i ve vlhkém prostředí.

Displej byl zkonstruován se zvláštním důrazem na čitelnost jak v interiéru dílny, tak v jasném denním světle v terénu. Model Automotive disponuje jasem LCD displeje 400  cd/m². Verze Field pro použití v  terénu disponuje jasem displeje až 1 000  cd/m² s  kruhovým polarizérem a antireflexní vrstvou, a přináší tak nejlepší čitelnost displeje na trhu.

Tři modulární sloty usnadňují individuální přizpůsobení

Toto zařízení je vybaveno třemi konfigurovatelnými sloty zkonstruovanými speciálně pro snadné přizpůsobení. Podporují všechny specializované porty pro spolehlivý přenos diagnostických údajů a tím vychází vstříc různorodým potřebám diagnostických techniků. Porty lze snadno konfigurovat podle konkrétních potřeb například jako sériová rozhraní nebo rozhraní VGA, druhý port pro připojení lokální sítě nebo dva odolné konektory USB.

Vytvořen pro komunikaci

Další vylepšení zajišťují optimální připravenost tohoto zařízení pro diagnostiku poruch v dílně, na silnici i v terénu – nabízí nejnovější 4G modul Gobi 5000 (doplňkově), Bluetooth v4.0, Wi-Fi IEEE802.11a/b/g/n a GPS (doplňkově). Modernizovaný přístroj je vybaven také jedním portem USB 3.0 a dvěma porty USB 2.0.

Díky široké škále funkcí pro zabezpečení, které zahrnují AMT, vPro™ (doplňkově), zámek Kensington, čtečku čipových karet (doplňkově) a nástroje pro zabezpečení Panasonic, splňuje tento produkt nejpřísnější požadavky na ochranu dat.

Zadní kamera s vysokým rozlišením pro elektronické snímání diagnostické dokumentace nebo informací tištěných na papíře byla také modernizována – její rozlišení se zvýšilo ze 3 na 5 Mpx.

Jan Šplíchal, marketingový manažer ve společnosti Panasonic, říká:  „Tablet Toughbook CF-D1 byl navržen v úzké spolupráci s předními výrobci automobilů. Chtěli jsme vytvořit tablet pro diagnostické techniky, který by odolal náročnému prostředí průmyslových provozů a poradil si s náročnými aplikacemi, které potřebují pro svou přesnou práci. Náš produkt se rychle stal prakticky standardem pro evropský automobilový průmysl a tato nejnovější řada modernizací zajistí, že zákazníci budou moci i  nadále těžit z  nejnovějších osvědčených technologických inovací v odolné a stabilní formě, která je navržena specificky pro potřeby jejich podnikání.“

Zkonstruován pro odolnost a praktičnost

Tablet CF-D1  má všechny charakteristiky, které očekáváte od odolného zařízení z rodiny Toughbook. Prošel testy pádu z výšky 90 cm* a jeho ochrana proti vniknutí vody a prachu mu zaručuje působivý stupeň krytí IP65 *.

Toto zařízení bylo navrženo jako semimobilní, s důrazem na ergonomii a praktičnost pro techniky v jakémkoli prostředí. Tablet CF-D1 váží přibližně 2,25 kg a lze jej přenášet za rukojeť. Poutko na ruku umožňuje držet zařízení jednou rukou a  druhou zadávat data. Výsuvné nožky umožňují postavit tablet i samostatně. Toto zařízení lze použít také v dokovací kolébce s nastavitelným pozorovacím úhlem pro optimální výhled na displej v nejrůznějších situacích nebo na stole v kanceláři technika.

Nejnovější tablet Toughbook CF-D1 ve verzích Automotive a Field spolu s verzi Value, vybavenou procesorem Intel® Celeron 1037U (1,8 GHz), bude k dispozici od března 2014 za cenu od € 2 470 bez DPH (verze Automotive).

*   Testováno v závodě společnosti Panasonic

zdroj: www.toughbook.eu