Nová generace měřicího ramena ROMER Absolute Arm

Hexagon Metrology uvádí na trh novou generaci přenosného měřicího ramena s optimalizovanou ergonomií a stabilitou, takže vzniklo nejlepší měřicí rameno ROMER Absolute Arm v historii.

Společnost Hexagon Metrology dnes oznámila, že uvádí na trh novou generaci měřicího ramene ROMER Absolute Arm. Toto přenosné měřicí rameno se nyní ovládá ještě pohodlněji než dříve díky zcela nové kon­strukci zápěstí, která zlepšuje manipulaci a poskytuje okamži­tou akustickou a hmatovou zpětnou vazbu. Upravené protizávaží rovněž zlepšuje pohyb ramena během jeho používání a zvyšuje komfort pro uživatele.

Nové rameno ROMER Absolute Arm je univerzální metrolo­gický nástroj. Je určené pro kontaktní i bezkontaktní měření vel­kého množství rozmanitých dílů téměř ve všech průmyslových oborech. K dispozici je široká nabídka dotykových sond, bezkon­taktních sond (pro měření trubek a hadic) a laserových skenerů, takže uživatelé vždy mohou použít to nejlepší řešení pro daný úkol z oblasti měření. Možnost opakovatelné montáže sondy umožňuje uživatelům vyměňovat sondy během provozu, aniž by bylo nutné provádět urychleně kalibraci jako je tomu běžně u měřicích ramen konkurenčních značek.

Pro skenovací aplikace je měřicí rameno ROMER Absolute Arm k dispozici se zcela integrovaným vysoce výkonným lase­rovým skenerem nebo s externím laserovým skenerem CMS108 pro nejnáročnější skenovací úlohy. Jedná se o jediné, skutečně prověřené přenosné skenovací systémy, které jsou dnes na trhu.

„V nové generaci ramena jsme vytvořili univerzální a mobilní měřicí nástroj, ve kterém jsme zkombinovali špičkové uživatel­ské ovládání s našimi zralými a praxí prověřenými řešeními,“ říká Eric Hollenbeck, Product Manager ve společnosti Hexagon Metrology. „Díky optimalizované ergonomii se bezpochyby jedná o nejlepší měřicí rameno ROMER Absolute Arm, jaké jsme dosud vyrobili.“

Měřicí rameno ROMER Absolute Arm je již dostupné pro­ střednictvím celosvětové prodejní sítě společnosti Hexagon Metrology. Poprvé bylo prezentováno na výstavě MACH, v Birminghamu, v Anglii. Podrobnější in­formace o produktu a technické údaje najdete na www.hexa­gonmetrology.com.

www.hexagonmetrology.cz