Nové nástroje od společnosti SECO 2013

Seco Tools představuje celou řadu nových produktů pro aplikace v oblasti frézování a soustružení a pro dosažení vysoké produktivity při obrábění. Následující článek přináší stručný přehled nejzajímavějších novinek.

  • Frézování

Turbo10, frézy se zuby ve šroubovici. Do sortimentu vysoce výkonných fréz se zuby ve šroubovici společnosti Seco přibyl nástroj Turbo 10, který umožňuje vysoké rychlosti posuvu, velkou hloubku řezu a vysoké objemy odebíraného materiálu při obvodovém frézování a konturování. Lze ho použít k drážkování, frézování kapes a postupnému zafrézování, stejně jako ke kruhové a šroubové interpolaci.

Turbo 10 umožňuje větší hloubku řezu ve srovnání s konvenčními nástroji pro frézování do rohu. Tato fréza disponuje lůžky pro břitové destičky s vyšší přesností a axiálním uložením, za účelem minimalizovat nepřesnost upnutí destiček. Břitové destičky jsou ve verzích XOMX10T3 a XOEX10T3 s geometriemi, které umožňují nízké řezné síly. Fréza se zuby ve šroubovici Turbo 10 je k dispozici s upínacími systémy Combimaster, s unašečem, Seco-Capto, Weldon a Seco Weldon.

TURBO 10 - rozšíření nabídky geometrií
Po představení nástroje Turbo 10 pro rohové frézování v roce 2011 nyní následuje rozšíření sortimentu břitových destiček, ve kterém jsou zastoupeny přímo lisované i broušené alternativy. Přímo lisované břitové destičky mají větší rozsah rohových rádiusů od 0,4 do 3,1 mm. Rozšíření sortimentu broušených břitových destiček zahrnuje geometrie pro obtížně obrobitelné materiály, jako je hliník, nerezová ocel, slitiny titanu a další slitiny. Broušené alternativy břitových destiček jsou dostupné s rohovými rádiusy v rozsahu 0,4 až 3,1 mm.

  • Soustružení

X4, vícebřitý tangenciální nástroj.  X4 je nový koncept nástroje se čtyřhrannou břitovou destičkou určený pro zapichování a upichování s optimální efektivitou nákladů.
Nový typ X4 nabízí užší řezné hrany v kombinaci s velkou řeznou hloubkou. Menší šířky břitů, použité při upichování, znamenají menší plýtvání materiálem a užší řezné hrany jsou také zásadní při zapichování a kopírování malých, složitých součástí. Zvláště výhodná je možnost kombinovat jeden držák se všemi dostupnými rozměry destiček, což zjednodušuje skladové hospodářství a zvyšuje flexibilitu.

Sortiment produktů celkem zahrnuje šest velikostí řezné hrany od 0.5 do 3mm, v palcových jednotkách .031” až .094”. Řezná hloubka sahá od 2.6 do 6.5mm a maximální průměr tyče pro upichování může být od Ø 5.2 mm až do Ø13 mm, podle šířky destičky.

Hlavní výhody:

Flexibilita - všechny typy destiček lze upnout na všechny typy držáků
Produktivita - životnost nástroje a řízené utváření třísky systémem Jetstream Tooling Duo
Úspora - úzká řezná hrana přispívá k menšímu plýtvání materiálem

M6 Utvařeč třísek. Nový negativní utvařeč byl navržen s cílem dosažení vyšší úrovně s ohledem na lepší kontrolu třísek, nižší řezné síly, předvídatelné chování při opotřebení a pevné řezné hrany.

  • Nástroje Seco-Jabro HPM

Produktová řada monolitních karbidových fréz Jabro-HPM od společnosti Seco se rozrostla o dva nové přírůstky: JHP951 a JHP993. Tyto produkty jsou vhodné pro hrubování, jako například plné drážkování s dlouhými axiálními řezy (1,5 x Dc) a boční frézování měkké uhlíkové a vysoce legované oceli nebo oceli s vysokou tvrdostí a litiny.

Fréza JHP851 je k dispozici v rozsahu průměrů od 3 do 25 mm se třemi až pěti zuby a je vhodná pro stabilní provozní podmínky. Má až o 30 % vyšší rychlost odebírání materiálu ve srovnání s předchozím modelem JHP950.

Fréza JHP993 je navržena pro komplexní hrubování, například v nestabilních podmínkách, kdy není obrobek zcela monolitický, nebo se špatně upíná. Dodává se v průměrech od 4 do 25 mm se třemi až šesti zuby, které jsou stejně jako tvar břitů optimalizovány pro vysoce výkonné hrubování.

  • Obrábění otvorů

Crownloc® Plus, vrtáky s výměnnými korunkami. Nová generace vrtáků s výměnnými korunkami Crownloc Plus od společnosti Seco prošla dalšími vylepšeními. Ověřená konstrukce geometrie samotných korunek, spolu s pevným upínacím mechanizmem a širokými leštěnými břity, umožňuje vrtání různých materiálů s vynikajícím odvodem třísek a odolností proti opotřebení. Korunky navíc nevyžadují přebrušování nebo přenastavování. Tato nová produktová řada je rozšířena o tělesa vrtáků 8xD a o více průměrů v rozsahu od 12 do 19,9 mm.

Vrtáky PCD. S novými produktovými řadami vrtáků PCD, CX1 a CX2 udělala společnost Seco další krok ve vývoji nástrojů pro obrábění kompozitních materiálů.

Další informace o nových produktech naleznete na webových stránkách: http://www.secotools.com/cz/Novinky-Seco News 1-2013

Seco Tools s.r.o.
Londýnské nám. 2
639 00 Brno
Tel.: +420 530 500 811
Fax: +420 530 500 810
E-mail: seco.cz@secotools.com
WWW: www.secotools.com/cz