Nové řízení EF2 pro otočné stoly s pevným počtem poloh

Otočné stoly WEISS jsou známé svým kvalitním zpracováním, spolehlivostí a svou dlouhou životností. Díky unikátnímu uživatelskému rozhraní, fungujícímu na principu zobrazení webové stránky, pozvedá řízení EF2 uživatelský komfort ovládání otočných stolů s pevným počtem poloh. Nyní je uvedení do provozu intuitivnější a hlavně jednodušší než kdy dříve.

Intuitivní obsluha

Náš nový software elegantně spojuje intuitivní navigaci pro uživatele s velmi sofistikovaným systémem. Díky integrovanému webovému rozhraní mohou být všechna nastavení řízení EF2 ovládána pomocí standardního internetového prohlížeče - není třeba žádný speciální software. Proto je stůl schopný perfektně fungovat ve velmi krátkém čase a pro zapojení do výroby není  třeba speciálně školených pracovníků.

Hardware a Software - jeden koncept

Díky faktu, že otočný stůl, řízení i software pocházejí od jednoho výrobce, výsledný celek funguje zcela bez komplikací. Rozměry řízení jsou redukovány na minimum - to umožňuje jeho variabilní umístění v rozvaděčové skříni. Další výhodou nového řízení je jeho široká kompatibilita s různými druhy zapojení. FELDBUS komunikace může být realizována buď pomocí Profibus nebo Profinet připojení. SIL2 je sériově integrováno – SIL3 je k dodání na přání.

Optimální výkon

Řízení EF2 je nezávislé na řízení kompletního JÚS a i díky tomuto konceptu je možno stůl řídit optimálně pro další "krok" celého stroje. START signál může být vyslán nezávisle na dokončení celého kroku JÚS, díky tomu jsme schopni zkrátit taktovací čas celého zařízení.

Komfortní ovládání pro elektromechanické otočné stoly: Řízení EF2 s frekvenčním měničem je optimalizované pro všechny otočné stoly WEISS s pevným počtem poloh. Uživatelské prostředí na bázi webové stránky umožňuje rychlé a jednoduché uvedení do provozu.

Bezúdržbový provoz

Díky použití řízení EF2 jsou elektromechanické stoly firmy WEISS prakticky bezúdržbové. V kombinaci stolu s pevným počtem poloh a řízení EF2 zvyšujeme garanci na tento komplet na celé 4 roky.

Při použití řízení EF2 odpadá nutnost kontrolovat nebo nastavovat brzdu každých přibližně 1,5 milionu taktů a případný náběh po nouzovém odstavení proběhne hladce a bez problémů - to výrazně snižuje mechanické opotřebení vnitřních částí.

Váš STASTO Team