Nové tiskárny 3D Systems přinášejí zákazníkům a profesionálům rychlejší tisk a vyšší rozlišení

Tiskárny Cube® 3 a CubePro™ lze nyní objednat na webech společnosti RS po celém světě.

Společnost RS Components (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc (LSE:ECM), která je celosvětovým distributorem pro vývojáře, dále rozšířila svou nabídku pro 3D  tisk uvedením nejnovějších 3D tiskáren od společnosti 3D  Systems, předního poskytovatele centrálních řešení 3D tisku od návrhu po výrobu, zahrnujících 3D tiskárny, tiskové materiály a zakázkové součásti vyrobené na požádání s využitím cloudových zdrojů pro profesionály a zákazníky. Nové 3D tiskárny Cube® 3 a  CubePro™ lze nyní objednat u  společnosti RS po celém světě, přičemž zahájení dodávek se očekává na podzim.

Tiskárny Cube 3 a CubePro nabízejí nastavení pro vícebarevný tisk více materiály a mimořádně vysoké rozlišení s tiskovými vrstvami tenkými 70 mikronů, jež poskytují rovnoměrnost a jemné detaily, rychlejší tisk a možnost tisku na cestách z aplikace pro smartphony, která bude uvolněna společností 3D Systems při zahájení dodávek výrobku. Obě tiskárny jsou vybaveny barevnou dotykovou obrazovkou s intuitivním uživatelským rozhraním a indikátory LED, upozorňujícími na probíhající tisk, a nabízejí rychlé připojení Wi-Fi a Bluetooth.

Tiskárna Cube 3 je jediná, snadno použitelná 3D tiskárna typu plug-and-play pro dva materiály, bezpečná pro děti a certifikovaná podle normy IEC 60950, s přijatelnou cenou pouze 32 304 Kč. Tiskárna se dodává se dvěma úvodními kazetami, svítivě zelenou a bílou, a 25 vzory pro rychlé zahájení tisku. Tiskárna Cube 3 poskytuje až dvakrát rychlejší tisk a dvakrát vyšší přesnost než jiné tiskárny na trhu pro předměty určené k potištění až do velikosti 6" krychle. Tiskne současně dvěma materiály a až dvěma barvami, přičemž používá kompostovatelný plast PLA a recyklovatelný plast ABS. Oba materiály jsou dostupné v kazetách ve 23 různých barvách. Okamžité vložení materiálu je snazší než výměna inkoustové kazety. Nová technologie, u níž nedochází k ucpávání, a kazety nepropouštějící vlhkost, zajišťuje dlouhou skladovací životnost a naprosté využití materiálu, což vede ke zlepšení kvality tisku a  zvýšení udržitelnosti.

Profesionálně zdatná tiskárna CubePro je jediná stolní 3D tiskárna pro tři materiály, určená pro vývojáře a řízená tisková prostředí, jejíž cena začíná na 76 281 Kč. Tiskne na 2,5krát větší plochu než jakákoli jiná stolní tiskárna pro profesionální zákazníky a nadšence (275 × 265 × 240 mm nebo 10,8" × 10,45" × 9,5") a zaručuje rychlejší a přesnější tisk se snadno zasouvatelnými kazetami pro dlouhodobou životnost materiálu. Kromě plastů ABS a PLA tiskárna CubePro podporuje také nový průmyslový nylonový materiál, který je dokonalý pro aplikace konečného použití.

3D tiskárny Cube 3 a CubePro lze nyní objednat u společnosti RS Components s  krátkými dodacími lhůtami. Většinu výrobků pro 3D tisk od společností 3D Systems a RepRapPro má společnost RS na skladě od podzimu pro odeslání ve stejný den.

O společnosti RS Components
RS Components a Allied Electronics jsou obchodními značkami společnosti Electrocomponents plc, předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu. Distribuci provádí pobočky ve 32  zemích. Skupina nabízí 500 000 produktů prostřednictvím internetu a katalogů více než milionu zákazníků a vypravuje denně přibližně 44 000 zásilek. Portfolio výrobků zahrnuje produkty z oblasti elektroniky, automatizace a řízení, testování a měření, elektrické a mechanické součásti od více než 2 500 předních dodavatelů.
Electrocomponents plc. je kótována na londýnské burze a ve finančním roce končícím 31. března 2013 měla obrat ve výši 1,24 mld. GBP.
Další informace naleznete na www.rscomponents.cz.