Novinky a specializovaná řešení vystavovatelů jarních technologických veletrhů

12. ročník mezinárodního veletrhu strojírenských technologií FOR INDUSTRY 2013 se bude konat v PVA EXPO PRAHA v termínu od 23. do 25. dubna 2013. Souběžně se uskuteční 7. mezinárodní veletrh povrchových úprav a finálních technologií - FOR SURFACE a 1. veletrh technologií pro svařování, pájení a lepení - FOR WELD, které jsou pořádány s dvouletou periodicitou v lichých letech. V současné době je na tyto veletrhy přihlášena řada významných firem, které mají pro návštěvníky připravené prezentace technologických novinek, specializovaná řešení a praktické ukázky s uplatněním v různých průmyslových odvětvích.

Romana Cempírková sdělila podrobnosti k účasti: „V tomto roce se naše společnost MEPAC CZ, s.r.o. rozhodla, kromě každoročního vystavování na MSV v Brně, vystavovat také na veletrhu FOR INDUSTRY, FOR WELD, FOR SURFACE 2013 v Praze. Myslíme si, že vhodně zvolený termín veletrhu – začátek roku – pomůže vystavovatelům i návštěvníkům tohoto veletrhu: vystavovatelé mohou představit své novinky již z kraje roku a zákazníci zde najdou odpovědi na řešení svých problémů, aniž by bylo nutné čekat až na MSV v Brně. Tomuto veletrhu přikládáme velkou váhu, a proto jsme se rozhodli představit naši horkou novinku pro rok 2013, přenosný laserový gravírovací systém HCP10 s naprosto novou konstrukcí, právě zde. Věříme, že návštěvníci našeho stánku ocení široké možnosti tohoto univerzálního zařízení, určeného pro hluboké gravírování jak malých, tak i velkoobjemových dílů. Speciální konstrukce, minimální hmotnost a rozměry laserové hlavy jsou světovým unikátem.

REXIM spol. s r.o. se bude především prezentovat jako výhradní zástupce britského výrobce obráběcích strojů XYZ Machine Tools. Prezentace strojů bude zajímavá zvláště pro ty zákazníky, kteří se zabývají kusovou a malosériovou výrobou v oblasti obrábění kovů. Představen bude řídící systém ProtoTRAK, který XYZ Machine Tools používá na svých mechatronických strojích. Ačkoliv se nejedná o světovou novinku, bude jeho poslední verze pro tuzemské zákazníky jistě zajímavou novinkou. Návštěvníci expozice společnosti REXIM by si neměli nechat ujít možnost vyzkoušet si jednoduché programování ProtoTRAK na vystavených CNC strojích, včetně obrobení součásti.

Obchodní a inženýrská společnost TEXIMP, která patří k významným dodavatelům strojů a technologií pro obrábění, bude na letošním FOR INDUSTRY předvádět novinku firmy HAAS – 5-ti osé obráběcí centrum UMC 750. HAAS - největší výrobce obráběcích strojů v USA je známý výborným poměrem mezi výkonem stroje a jeho cenou. To platí i pro nový stroj UMC 750.

V expozici MRG CZ s.r.o. bude vystaven CNC dlouhotočný automat s protivřetenem, podavače materiálů, leštinové upínače a kleštiny pro CNC stroje.

„Pro nás, firmu Mitutoyo Česko, je výhodou poloha konání veletrhu - PRAHA - velmi dobrá dostupnost, termín konání – jarní měsíce a stále lepšící se výstaviště. Letos chceme hlavně odborné veřejnosti představit naši novinku – drsnoměr série SJ-400, který svým poměrem mezi užitnou hodnotou a cenou nemá konkurenci na trhu. Lze jej totiž využít jak v dílenské praxi pro měření přímo u výrobních strojů, tak z něj lze pomocí opcí vytvořit vysoce výkonný laboratorní přístroj,“ informoval o přípravách na veletrh FOR INDUSTRY Ing. Petr Zahálka, výkonný ředitel Mitutoyo Česko s.r.o.

Surfin, s.r.o. představí na letošním ročníku veletrhu FOR SURFACE novinku na českém trhu – infračervené katalytické pece od společnosti Vulcan catalytic system. Efektivnější využití energie a snížení nákladů je důvodem, proč se v sektoru práškového lakování hledají úspornější a efektivnější řešení týkající se vytvrzování. Efektivita pece je dosažena především využitím patentované technologie GAS PULSE SYSTEM umožňující přesnou regulaci jednotlivých infračervených katalytických panelů a tím dosažení maximální efektivity vytvrzování u různých typů dílů.

KF-NOVODUR s.r.o. se specializuje na výrobu galvanických linek pro povrchovou úpravu kovů, zabývá se i svařováním titanu a nerezu. Novinkou výroby je zakrytovaný manipulátor s ostřikem a ofukem zboží i automatickým odsáváním.

V expozici HST technologic s.r.o. se budou návštěvníci moci seznámit se zástupci typických výrobních řad, zejména by si neměli nechat ujít automat HWR Heavy, což je stroj pro automatizované provádění podélných, obvodových svarů a jejich kombinaci. Prezentována budou i specializovaná řešení - např. nová generace strojů pro automatizovanou úpravu den nádob multi-gas plasmou.

„Stejně tak jako je komplexní portfolio společnosti ARC-H a.s., které zahrnuje vše pro zpracování kovů, je komplexní i nabídka jarních odborných veletrhů v Praze FOR INDUSTRY, FOR SURFACE a FOR WELD. Proto považujeme za velice efektivní a přínosné se na těchto výstavách aktivně podílet. V letošním roce předvedeme nový model svařovacího zdroje Kempact RA zajišťující optimální svařovací výkon a excelentní 10% úsporu energie oproti konvenčním zdrojům. Naše společnost nabízí vše od běžných svařovacích zdrojů, automatizovaného svařování, řezání, úkosování, tryskání  až po vyšší robotické celky laserového a plasmového svařování. Myslíme si, že právě tyto nové technologie kopírují moderní trendy ve strojírenství a budeme rádi, když je Vám, návštěvníkům, budeme moci představit,“ uvedla Světlana Svobodová ze společnosti ARC-H a.s.

Snahou a cílem společnosti BIBUS s.r.o. je, mimo jiné, být zákazníkům na blízku. Jarní odborné veletrhy v Praze jsou z tohoto pohledu zajímavé svým umístěním, neboť umožňují setkávání se stávajícími i potenciálními zákazníky ze střední a západní části naší republiky. Na veletrhu budou představeny komponenty pro stavbu strojů s ukázkami funkce tlumiče rázů. Dále bude možno vidět dvě funkční technologie 3D tisku, využitelné v různých oborech.

Specifikem letošního ročníku pak je rekordní účast dodavatelů 3D tiskáren v ČR s uvedením nových produktů na trh právě na veletrhu FOR INDUSTRY v Praze. Návštěvníci by si neměli nechat ujít příležitost k setkání a posouzení možností vzájemné spolupráce v rozmanitých oblastech, neboť nabídka vystavovatelů bude opravdu pestrá.

Aktuální informace a více podrobností najdou zájemci na stránkách veletrhů: www.forindustry.cz, www.forsurface.cz a www.forweld.cz .