Novinky LMT TOOLS na AMB

Zažít špičkový výkon

Systémy nástrojů pro krátké výrobní a dodací lhůty a pro výrazné snížení nákladů na stroje a výrobu při zachování maximální produktivity a kvality definují inovativní okénko firemní skupiny LMT TOOLS. Z četných novinek profitují zejména obory jako automobilový průmysl, letectví a astronautika, energetika, konstrukce zápustků a forem a obecné strojírenství. Růst výkonu při zpracování litin a vysokopevnostních ocelových materiálů přitom stojí v popředí stejně jako nové materiály pro lehké konstrukce, například kompozity a plasty.

Dvojnásobná produktivita

U dvou nových frézovacích systémů zdvojnásobili odborníci LMT počet využitelných řezů destiček: U ACU-Jet Double 6 (obrázek 1) od LMT Kieninger a u MuliEdge Double 4Feed rovinné frézovací hlavy (obrázek 2) od LMT Fette.

Obr. 1

Nové nástroje ACU-Jet Double 6 se vyznačují vysokou stabilitou kombinovanou s dvojnásobnou životností oproti obvyklým frézovacím systémům pro hrubování vysokopevnostních ocelí. Využití nacházejí v konstrukci zápustků a forem, ale i ve strojírenství. Oboustranně použitelné kruhové destičky jsou svou geometrií a řezným materiálem přesně přizpůsobeny těmto požadavkům.

Obr. 2

I osvědčené vysokoposuvové frézy MultiEdge získávají své následovníky. Destičky nové MultiEdge Double 4Feed rovinné frézovací hlavy je rovněž možné použít oboustranně. Tím se počet využitelných hran zvyšuje u každé destičky na 8. U rovinných fréz pro kovové materiály a litiny je s novým MultiEdge Double 4Feed možné mnohonásobně zvýšit objem třískového obrábění oproti obvyklým rovinným frézovacím hlavám.

Maximální přesnost

U nového frézovacího systému SpeedLift (obrázek 3) od LMT Kieninger a API válcovací hlavy (obrázek 4) od LMT Fette stojí v popředí přesnost při současném zvýšení produktivity.

Obr. 3

S produktem SpeedLift byl vyvinut zcela nový systém nožové hlavy, který je speciálně přizpůsoben zpracování spojovacích a vedoucích ploch v konstrukci zápustků a forem. 2D seřízení kazet osazených CBN materiálem vede ke kvalitě povrchu na obráběném kusu Rz menšímu než 5 µm.

Obr. 4

K beztřískovému zpracování API závitů (American Petroleum Institut) jsou nyní poprvé standardně k dispozici tvářící systémy i tvářící závitníky.

Obr. 5

Maximální přesnost zaručuje i nový, modulární koncept smršťovacího přístroje ThermoGrip® ISG3400 (obrázek 5) od aliančního partnera LMT Bilz, který byl vyznamenán uznávaným oceněním „red dot“- Award. Pokrývá různé požadavky od uživatelsky příznivého stolního přístroje až po špičková provedení.

Multifunkční použití nástrojů

Obr. 6

Osvědčené VHM Stopkové frézy DHC od LMT Fette nyní dosahují s novým DHC Premium (obrázek 6) zcela nové dimenze výkonu: ještě jednou o 25 % více objemu třískového obrábění je výsledkem různého zvýšení točivosti po sobě následujících záběrů, ve spojení s nově vyvinutým čelním a plášťovým úběrem třísky. A navíc: s jediným nástrojem je možné hrubování i obrábění načisto.

Obr. 7

Zejména u zpracování materiálů Composite bez delaminace, například CFK, rozvíjí DFC Compression Mill (obrázek 7) od LMT Onsrud svou plnou výkonnost. VHM fréza disponuje protisměrným zvyšováním točivosti s definovaným bodem komprese. Tažné a tlačné síly se udržují v rovnováze.

Obr. 8

K hrubování a finálnímu obrábění velkých ozubených modulů, jako jsou například u vnitřního ozubení kol ve větrných elektrárnách, nyní společnost LMT Fette kompletně standardizovala konstrukční řadu pro WSP frézy pro ozubení (obrázek 8). Tím se vychází vstříc důležitému požadavku zákazníka na krátké dodací lhůty.

www.lmt-fette.cz