Nový kalibrovaný inspekční systém 3D počítačového vidění společnosti COGNEX

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, oznámila uvedení nového 3D laserového profilovacího systému DS1000. Tento systém je kalibrován na reálné měřicí jednotky pro inspekce, jejichž provádění je příliš náročné pro tradiční 2D systémy počítačového vidění. Nový 3D senzor DS1000:

  • Čte vyražené nebo vyvýšené znaky, například na automobilových pláštích
  • Ověřuje přítomnost nízkokontrastních položek v krabicích nebo baleních
  • Identifikuje povrchové vady a štěpiny s nízkým nebo žádným kontrastem
  • Měří výšku a naklonění součástí pro určení nesouososti
  • Počítá objemy a rozměry pro porcování potravin.

„3D senzor DS1000 je z výroby kalibrovaný pro poskytování reálných měřicích jednotek s přesností na mikrometry, díky čemuž je jednodušší porozumět 3D aplikacím a zavádět je,“ říká Joerg Kuechen, manažer obchodní jednotky softwaru společnosti Cognex pro počítačové vidění. „Na rozdíl od jiných laserových profilovacích senzorů je systém DS1000 integrován se softwarem VisionPro®, nejrobustnějším nástrojem pro 3D počítačové vidění v odvětví,” dodává Kuechen.  Se softwarem VisionPro mohou uživatelé přidávat také kamery GigE pro úkony 2D inspekce.“
DS1000 je integrovaným systémem – speciální vysokorychlostní senzor společnosti Cognex a laser jsou uzavřeny v průmyslovém pouzdře s krytím IP65. Senzor DS1000 je k dispozici již nyní. Prezentační video a další informace naleznete na adrese www.cognex.com/DS1000.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com