NOVÝ MOBILNÍ POČÍTAČ COGNEX DATAMAN ČTE I TY NEJOBTÍŽNĚJŠÍ 2D KÓDY PŘÍMO ZNAČENÉ NA DÍLECH

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) dnes oznámila dostupnost její špičkové technologie DataMan® pro čtení kódů DPM na mobilním počítači. Mobilní počítač průmyslové třídy DataMan 9500 je ideální pro čtení obtížných kódů DPM (přímo označovaných na dílech) v aplikacích, kde operátoři potřebují prohlížet data kódu na integrovaném ručním zařízení. DataMan 9500 poskytuje bezkonkurenční výkon při čtení kódu DPM, přímou konektivitu k sítím závodu prostřednictvím Wi-Fi a integrované grafického uživatelského rozhraní.

„V aplikacích, jako jsou předělávky montážních podskupin, opravy nebo údržba, řízení skladových zásob nebo sledování procesu, je pro operátora na základní výrobní úrovni nezbytná schopnost číst 2D kódy a získávat zpětnou vazbu v reálném čase,“ uvedl Carl Gerst, ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Nyní, se zařízením DataMan 9500, lze číst i ty nejobtížnější kódy DPM a přenášet je do sítě závodu prostřednictvím Wi-Fi a zajistit tak sběr dat reálném čase. DataMan 9500 rozšiřuje rozsah aplikací, v nichž lze číst a prohlížet kódy 2D DPM.“

Mobilní počítač DataMan 9500 byl speciálně navržen pro základní výrobní úroveň. Je tak malý a lehký, že se pohodlně vejde do ruky a má snadno použitelné ergonomické ovládací prvky.

K jeho špičkovým vlastnostem, nejlepším v dané třídě, patří:

Vynikající technologie čtení kódu DPM

DataMan 9500 disponuje vynikající schopností čtení kódu společnosti Cognex a využívá výkonný algoritmus 2DMax™. 2DMax poskytuje to nejvyspělejší dostupné dekódování pro obtížně čitelné kódy 2D, včetně bodově vyznačených a laserově vyleptaných kódů na jakémkoli kovovém povrchu.

Technologie proměnlivého zaostřování s tekutými čočkami

Proměnlivé zaostřování s tekutými čočkami maximalizuje hloubku ostrosti pro čtení čárových kódů. Tato průmyslově ověřená technologie umožňuje zařízení DataMan 9500 dekódovat přiblížené snímky značek 2D DPM nebo čárové kódy 1D z větší vzdálenosti.

Komunikace prostřednictvím Wi-Fi

DataMan 9500 se připojuje přímo k sítím závodu pomocí protokolů 802.11 a/b/g v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a umožňuje tak bezdrátovou komunikaci.

Vývoj aplikace

Zařízení DataMan 9500 obsahuje Internet Explorer a emulaci klávesnice na displeji pro využívání internetového prohlížeče a aplikací na bázi formulářů HTML. Běží na něm operační systém Microsoft® Windows® CE 6.0 pro spouštění zakázkových aplikací na rozhraní QVGA. Zařízení DataMan 9500 navíc nabízí sadu vývojářských nástrojů (Developer Toolset) poskytující vše potřebné pro vytváření vlastních programů.

Pro další informace o mobilním počítači DataMan 9500 navštivte webovou stránku www.cognex.com/9500.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii, Japonsku či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic,info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia,info.sk@cognex.com