Nový pohled na plastové instalační skříňky

S novým patentovaným skříňkovým systémem Bocube prezentuje firma Bopla Gehäuse Systeme GmbH inovativní a v různých oblastech průmyslu použitelné instalační krabice. Revoluční uzavírací systém usnadňuje montáž pro uživatele.

V sortimentu jsou dva základní materiály (jeden dokonce i samozhášivý), 11 různých rozměrů skříněk, a to všechno ve dvou barevných variantách. Výsledně to umožní realizaci 66 odlišných, ale stále standardních instalačních skříněk vhodných pro zabudování elektrotechnických komponentů. K tomu můžeme přičíst i patentovaný systém uzavírání se zabudovaným pantem, plnícím zároveň i dekorační funkci. Vrchní kryt krabice je možné jednoduše otevřít pomocí šroubováku, a potom uzavřít pouze zatlačením ruky. Zmíněné uzávěry s  pantem se dodávají v  různých barevných odstínech, svojí barevností tak navíc přidávají skříňkám i elegantní design. Uzávěry také umožňují otevírání skříněk jak na pravou, tak i na levou stranu, vždy podle potřeby uživatele. Tento systém usnadňuje montáž a umožňuje jednoduchý přístup k zabudované elektronice. Vrchní kryt zároveň obsahuje 2mm zapuštění na vrchní ploše, které je uzpůsobené pro nalepení fóliové klávesnice nebo fóliového štítku. Kryty se dodávají ve světle šedé, grafitově šedé barvě nebo můžou být i průhledné.

Jednoduchá montáž

Skříňkový systém Bocube se skládá pouze z několika dílů, a díky tomu umožňuje velmi jednoduchou montáž. Uvnitř krabice se nachází obdélníkový prostor pro zabudování desky plošných spojů nebo montážní desky. Montáž plošného spoje je možná rovněž do spodní části vrchního krytu, kde se nacházejí předlisované distanční sloupky. Skříňky v různých velikostech vám garantují dostatek místa na instalaci kabelových průchodek, konektorů a dalších spojů. A vzhledem k tomu, že tyto skříňky jsou vyrobené pouze z plastu (bez kovových částí), splňují příslušnou legislativu pro jejich budoucí recyklaci.

Rozsáhlé příslušenství

Skříňky se uzavírají už zmíněným rychlouzávěrem. Jako příslušenství je však možné dodat i šrouby, kterými můžete skříňku sešroubovat, a vytvořit tak ještě pevnější spojení. Šrouby budou ukryté pod krytkami uzávěrů, takže nebudou kazit design výrobku, a zároveň nesníží ani vysoké IP krytí krabice. Rovněž mezi příslušenství počítáme i montážní úchytky na stěnu (standardně jsou v barvě skříňky). Úchytky jsou využitelné pro všechny typy skříněk Bocube (bez ohledu na rozměr), šroubují se do zadní části krabice do předpřipravených otvorů. Jako příslušenství nabízíme taky možnost plombování, montážní desky, svorky a jejich případnou montáž do skříněk Bocube. Samozřejmostí je též frézování otvorů podle přání zákazníka.

Kdo je BOPLA ?

Firma Bopla Gehäuse Systeme GmbH je firma s 40letou tradicí ve výrobě plastových a hliníkových skříněk určených pro průmyslovou elektroniku. Sídlí v německém městě Bünde. Její krabice jsou synonymem nejvyšší kvality pro průmyslové výrobky. Používají se v různých průmyslových aplikacích po celém světě.

Bocube ve zkratce:
  • Materiál: ABS nebo polykarbonát UL 94 V0 
  • Barva – spodní díl: světlešedá (podobná RAL 7035) nebo grafitově šedá (podobná RAL 7024) 
  • Barva – vrchní kryt: světlešedá, grafitově šedá nebo průhledná 
  • Krytí IP: 66 / IP 67 (DIN EN 60529)