Nový sortiment – nové možnosti

Firma BISON-BIAL S. A., založena roku 1948, patří dlouhodobě do skupiny tradičních evropských výrobců upínací techniky. Nabídka výrobků BISON obsahuje sklíčidla a lícní desky s ručním ovládáním, sklíčidla se strojním ovládáním, hydraulické upínací rotační válce, čelisti pro sklíčidla, svěráky, upínače, frézařské trny, redukční pouzdra, držáky VDI, dělicí a jiné frézařské přístroje, nezávislé upínací čelisti a speciální výrobky.

V posledních letech je skupina BISON rozšiřována o přímá zastoupení po celém světě, nově byla do skupiny BISON začleněna německá firma HSA Spanntechnik, která se přes více jak 20 let zaměřuje na návrh a výrobu speciálních upínacích prostředků mimo jiné pro obrábění ozubených kol, částí turbín a různých komplikovaných obrobků (obr. 1 a 2).

Nabídka výrobků BISON je stále dynamicky rozšiřována. Mezi novinky roku 2014 mimo jiné patří:

Kompletní nabídka čelistí jak do sklíčidel BISON, tak i do sklíčidel jiných výrobců (Schunk, Röhm, SMW-Autoblok, Kitagawa, Forkardt, Berg a další), která byla vytvořena na základě požadavků zákazníků. Je možné nabídnout speciální čelisti dle přání zákazníka (obr. 3).

Sklíčidla s integrovaným pneumatickým válcem řady 2502, umožnují jak vnější tak vnitřní upínání (obr. 4).

Zajímavou novinkou je sklíčidlo dvoučelisťové se strojním ovládáním typu 2190 s kompenzací nesouososti. Je možné v něm upínat obrobky, které je třeba vycentrovat na středicí důlky, přičemž čelisti se při upínání přizpůsobují povrchu. Sklíčidlo bývá osazeno různými speciálními čelistmi vyrobenými na přání zákazníka (obr. 5).

Dále byl sortiment rozšířen o lícní desky a sklíčidla do průměru 2 200 mm, sklíčidla řady 2504-A, které jsou kompatibilní se sklíčidly SMW-Autoblok, hydraulické rotační upínací válce nového typu se zkrácenou zástavbovou délkou, svěráky pro upínání více obrobků, upínače tepelné, nové typy otočných i pevných hrotů a frézařských trnů.

Dnes díky zkušenostem s návrhem a výrobou speciálních upínacích prostředků šitých na míru individuálním potřebám zákazníků je BISON schopen zrealizovat i ty nejsložitější projekty.

Firma BISON je uznávána po celém světě a stala se synonymem trvanlivosti a spolehlivosti. Se svými výrobky nejvyšší kvality tak může firma BISON účinně soutěžit s hlavními leadery v průmyslu zabývajícími se obráběním.

Autorizovaným distributorem a strategickým partnerem firmy BISON pro Českou a Slovenskou republiku je již patnáctým rokem firma ZJP, s. r. o. Její zaměstnanci procházející pravidelnými školeními Vám ochotně poradí s výběrem výrobků BISON nebo navrhnou nejvhodnější upínání na míru podle Vašich potřeb.

Pokud se chcete blíže seznámit s výrobky BISON, můžete si je osobně prohlédnout v sídle firmy ZJP, nebo na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, na který Vás srdečně zveme.

Těšíme se na Váš zájem a případné setkání s Vámi.

Ing. Martin Janků
ZJP, s. r. o.
Olomoucká 2232/8
789 01 Zábřeh
T:  +420 583 412 057
zjp@zjp.cz
www.zjp.cz