Obaly pro automobilový průmysl

K nejvyužívanějším obalům patří v automobilovém průmyslu bezesporu kartonové krabice z vlnité lepenky. K nejběžnějším lepenkám v této oblasti průmyslu řadíme tří, pěti a sedmivrstvou vlnitou lepenku. Tento materiál je oblíbený díky své nízké hmotnosti, ekologičnosti a odolnosti vůči nárazům. Při silnějším nárazu totiž tento tlak absorbuje zmíněná vlna (tedy zvlněný papír) a nedochází k deformaci vloženého produktu.

Při výběru krabice s vhodným typem vlnité lepenky je důležitým aspektem typ vloženého produktu a způsob přepravy popř. jeho skladování. Zaměříme-li se na výrobek, který chceme do kartonu vložit, je důležité, jakou hmotností a křehkostí artikl disponuje.

Třívrstvá vlnitá lepenka je v praxi nejčastější variantou materiálové konstrukce. Jedná se o pevnou strukturu - optimální pro robustnější a v krabici dobře upevněné součástky a menší díly popř. předměty, kterou jsou již obaleny ochranným prvkem (balicí papír, bublinková fólie atd.). Maximální nosnost se pohybuje v závislosti na rozměru kartonu od 10 až do cca 30 kg.

Pro větší a těžší komponenty popř. výrobky, které jsou vkládány do krabic neobaleny popř. nejsou v kartonech fixovány - je ideální pětivrstvá lepenka, které je zatížitelná až do 70 kg. Díky dvěma vlnám chrání obsah před poškozením otřesy či perforací uvnitř kartonu i vůči nárazům z vnější strany.

Krabice ze sedmivrstvé vlnité lepenky se vyznačují mimořádnou pevností a nosností (až do 500 kg) díky tomu jsou ideálním obalovým řešením při přepravě větší a těžké techniky, autodílů atd. ve ztížených podmínkách, při exportu či při dlouhodobém skladování, kde je zvýšené nebezpečí nárazů či hrubé manipulace, která může poškodit obsah kartonu. Největším rozměrem v nabídce krabic z vlnité lepenky je např. u společnosti Rajapack velikost 1010 x 540 x 540 mm (vnitřní rozměr) či k dispozici jako exportní kontejner ve formátu 1190 x 990 x 830 mm. Exportovat tyto krabice můžete letecky, po silnici, po železnici i v lodní dopravě.

Podrobný sortiment tří, pěti i sedmivrstvých krabic v sortimentu obalové leadra na českém trhu Rajapack je k dispozici také online v eshopu.