Ohýbací centrum Codatto

Unikátní ohýbací centrum Codatto Eva si díky svému kreativnímu, jedinečnému konceptu získalo v krátké době respekt celé Evropy.  Díky integrovanému ohýbacímu a tvářecímu systému je možno hospodárně vyrábět plechové díly různých stupňů náročnosti od jednoho kusu až po sériovou výrobu i těch nejkomplexnějších dílů. Pro uživatele to znamená podstatné snížení nákladů díky včasné výrobě Just in Time a díky minimálním nárokům na provoz a údržbu.

V ohýbacím centru Codatto Eva tkví funkčnost tří strojů, univerzální nebo kompletní opracování s optimalizovanými procesy probíhá mnohem produktivněji a ušetří nejenom dva stroje, ale také pracovní síly. Již není nutno programovat a přestavovat tři stroje, odpadá nutnost nákupu ohraňovacích nástrojů při změně zakázky a následně na to jejich zdlouhavá výměna a seřizování. Pomocí centra mohou být zpracovávány rozdílné plechy až do tloušťky 3 mm a délky až 3123 mm a to s extrémní garantovanou přesností +- 0,05 mm. Přitom je možno zpracovat předem děrované plechy, plechy s výřezy a otvory všech průměrů, nebo s vnějšími a vnitřními konturami, stejně jako plechy s ohybem směřujícím  dolů. A to vše zcela bez otlaků!

Průběh tvářecího procesu je v reálném čase prostřednictvím kontrolního kamerového video systému kontrolován, zobrazován a bez časové ztráty korigován. Výsledkem je nulová zmetkovitost a garance perfektního prvního výrobku, umožňující snadnou výrobu prototypů, vzorků a malých sérií. Díky ohýbacímu centru Codatto Eva se stává filozofie kompletního opracování ohybem realitou. Náklady na dokončení dílu svařováním, frézováním, broušením apod. jsou mnohonásobně nebo dokonce zcela redukovány.

www.formetal.cz