ORYCON

Jediné systémy horkých vtoků vyráběné v České republice

Firma Orycon EU vznikla před deseti lety. Ve svém programu vychází z technologií, principů a zkušeností americké firmy Orycon US, která v USA působí od osmdesátých let.

Orycon EU poskytuje komplexní nabídku v oblasti horkých vtoků, tzn. vývoj, konstrukci, montáž, servis, zázemí a podporu pro celou střední Evropu. Od letošního roku disponuje firma novými moderními prostory o ploše 2000 m2, což jí umožňuje nabídnout rozsáhlé skladové zásoby se širokou škálou dílů. Ke svým zákazníkům přistupujeme vždy dle jejich individuálních potřeb.

Rozvaděče

Rozvodné bloky s větším počtem výstupů a malou roztečí trysek jsou osazovány keramickými podložkami. Ty jsou opatřeny zpevňovacím kroužkem a jsou bezpečným a velmi účinným prostředkem zamezujícím úniku tepla z rozvodného bloku do upínací desky.

Nespornou výhodou je vyváženost rozvodných kanálů v rozvaděčích, a to i ve vysokonásobném jednořadém provedení. Pro speciální materiály jsou rozvaděče vyrobeny z nerezového materiálu. V případě nutnosti manuálního čištění jsou opatřeny vyjímatelnými zátkami.

Senzory pro snímání teploty jsou vždy umístěny v místě garantujícím správnou teplotu taveniny v kanále. Výhodou naší konstrukce rozvaděčů je zejména uložení topných elementů v patentované drážce a uzavření drážky speciálním materiálem, který zabezpečuje správný dilatační proces topení a přes svrchní uzavírací materiál i přenos tepla zpět do rozvodného bloku.

Trysky

Trysky Orycon lze rozdělit do dvou základních skupin, na trysky s hrotem a trysky otevřené. Obě skupiny je možné dělit do dalších 4 velikostních podskupin.

Největší výhodou trysek Orycon je možnost výměny a záměny všech komponentů, které mohou být poškozeny mechanicky, opotřebením, v případě topení pak dožitím spirály.

Veškeré topné elementy jsou dodávány ve 3 velikostních řadách pro obě skupiny trysek a pouze jedním druhem termočidel. V praxi to znamená minimalizaci skladových zásob náhradních dílů. V případě nasazení horkého systému Orycon do formy zpracovávající plněné materiály jsou trysky osazovány vícekomponentními hroty. Ty kombinují výbornou tepelnou vodivost beriliové mědi a tvrdost slinutých karbidů. Trysky Orycon jsou dodávány s jednoduchou úpravou dosedu též jako singlové trysky.

Regulátory

Regulátory Orycon jsou vyrobeny v modulárním provedení. Každá zóna má svůj vlastní elektronický modul, proto porucha jednoho modulu neznamená problém celku. Regulátory se dělí do dvou řad, DC 900 a 980.

Řada DC 900 je tradiční regulátor umožňující ovládat 12 regulovaných zón. Samozřejmostí je velmi jemný náběh topných okruhů. Moduly DC 900 mají standardní patici a je možno je použít též do regulátorů starší generace nebo jiné značky. Jejich předností je nízká cena. Regulátory řady 980 jsou vlajkovou lodí firmy Orycon. Mají jednoduché ovládání, a tak je možné provádět hromadné operace na všech zónách. Především pasivní chlazení předurčuje řadu 980 pro provozy z oblasti zdravotnictví, automotive a jemné elektroniky.

www.oryconeu.cz